Regionalnie Aktywni – Forum Sieciujące Szkoły Aktywnego Sektora

19 maja 2023 | Nowości

Chcemy aktywnie i skutecznie wspierać organizacje pozarządowe w kontekście zbliżających się wyborów, dlatego bierzemy udział w spotkaniu sieciującym Regionalnie Aktywni.

Szkoła Aktywnego Sektora. Program rozwoju organizacji i budowania sieci współpracy” to wspólny projekt realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany z Funduszy EOG, w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.  Stanowi kompleksową ofertę możliwości edukacyjnych i sieciujących ukierunkowanych na podniesienie konkurencyjności polskich lokalnych organizacji.

W dniach 24-25 maja 2023 r. w Lublinie odbędzie się spotkanie skierowane do osób działających w organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, a także do przedstawicieli instytucji i samorządów, współpracujących z trzecim sektorem.

Przykładowe kwestie, jakie poruszane będą podczas forum sieciującego Regionalnie Aktywni:

  • Jakie przestrzenie i potrzeby działania przynosi ze sobą rok wyborczy?
  • Jakie stoją przed nami wyzwania, do jakich zmian dążymy i jak wspólnie możemy je osiągnąć?
  • Jak skutecznie wzmacniać organizacje pozarządowe i szukać możliwości działania, m.in. w kontekście zbliżających się wyborów i wobec najważniejszych aktualnie wyzwań?
 
Jako ekspert z ramienia Fundacji podczas wydarzenia wystąpi Joanna Mieszkowicz, która m.in. zabierze głos podczas dyskusji panelowej dotyczącej wyzwań związanych z wyborami, a także przedstawi swoje cenne doświadczenia na temat aktualnie bardzo istotnej kwestii: „Jak opowiadać mieszkańcom o potrzebach zmian w polityce energetycznej – na poziomie lokalnym i krajowym?”
 
 
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Szkoła Aktywnego Sektora, towarzyszącego programowi „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Inicjatyw Menedżerskich.
 
Więcej szczegółów na stronie Szkoła Aktywnego Sektora

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej
Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Technologia towarzyszy nam każdego dnia i wspaniale ułatwia oraz uprzyjemnia życie, choć oczywiście nie jest bez wad i ma swoją ciemną stronę. Przykładowo, szeroka dostępność urządzeń wiąże się nierozerwalnie z ciągle rosnącą liczbą elektroodpadów, którymi, by nie...

czytaj dalej