Regionalnie Aktywni – Forum Sieciujące Szkoły Aktywnego Sektora

19 maja 2023 | Nowości

Chcemy aktywnie i skutecznie wspierać organizacje pozarządowe w kontekście zbliżających się wyborów, dlatego bierzemy udział w spotkaniu sieciującym Regionalnie Aktywni.

Szkoła Aktywnego Sektora. Program rozwoju organizacji i budowania sieci współpracy” to wspólny projekt realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany z Funduszy EOG, w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.  Stanowi kompleksową ofertę możliwości edukacyjnych i sieciujących ukierunkowanych na podniesienie konkurencyjności polskich lokalnych organizacji.

W dniach 24-25 maja 2023 r. w Lublinie odbędzie się spotkanie skierowane do osób działających w organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, a także do przedstawicieli instytucji i samorządów, współpracujących z trzecim sektorem.

Przykładowe kwestie, jakie poruszane będą podczas forum sieciującego Regionalnie Aktywni:

  • Jakie przestrzenie i potrzeby działania przynosi ze sobą rok wyborczy?
  • Jakie stoją przed nami wyzwania, do jakich zmian dążymy i jak wspólnie możemy je osiągnąć?
  • Jak skutecznie wzmacniać organizacje pozarządowe i szukać możliwości działania, m.in. w kontekście zbliżających się wyborów i wobec najważniejszych aktualnie wyzwań?
 
Jako ekspert z ramienia Fundacji podczas wydarzenia wystąpi Joanna Mieszkowicz, która m.in. zabierze głos podczas dyskusji panelowej dotyczącej wyzwań związanych z wyborami, a także przedstawi swoje cenne doświadczenia na temat aktualnie bardzo istotnej kwestii: „Jak opowiadać mieszkańcom o potrzebach zmian w polityce energetycznej – na poziomie lokalnym i krajowym?”
 
 
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Szkoła Aktywnego Sektora, towarzyszącego programowi „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Inicjatyw Menedżerskich.
 
Więcej szczegółów na stronie Szkoła Aktywnego Sektora

Najnowsze artykuły

2023 – rok nowych inicjatyw!

2023 – rok nowych inicjatyw!

Dzięki współpracy całego zespołu w roku 2023 udało się powołać do życia wiele nowych koncepcji, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach. Rok 2023 był zdecydowanie rokiem nowych inicjatyw!  Bardzo cenimy sobie doświadczenie, które zdobywamy z każdym rokiem...

czytaj dalej
Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej