ZESPÓŁ FUNDACJI

JOANNA MIESZKOWICZ

ZAŁOŻYCIELKA, PREZES FUNDACJI (2005-2020)

Założycielka w 2006 roku Fundacji Aeris Futuro, której nieustająco przewodzi i kreuje pomysły na ekoinnowacyjne rozwiązania. Lubi wyzwania i przełamywanie stereotypów. Twórczyni pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2 pozwalającego oszacować wpływ na środowisko (tzw. ślad klimatyczny) i zrekompensować go poprzez działania offsetowe, takie jak sadzenie drzew. Liderka powstania i koordynatorka wdrożenia polskiego standardu Zielonego Wydarzenia. Prowadzi wykłady, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem (Akademia Rolnicza w Poznaniu, Ghent University w Belgii). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje i tańczy.

MAREK PIĄTKOWSKI

PREZES FUNDACJI (2020-…)

W Fundacji przez dłuższy czas pracuje jako koordynator projektów, a od 2020 roku jej prezes. Zajmuje się całością programu Czas na Las, jak również edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Absolwent kulturoznawstwa międzynarodowego UJ oraz historii UP w Krakowie. Realizuje się również zawodowo jako fotograf, pilot wycieczek oraz instruktor sportowy, choć z racji obowiązków fundacyjnych ma na to coraz mniej czasu.

TOMASZ TABAKO

KONSULTANT DS. PUBLIC RELATIONS

Profesor studiów komunikacyjnych, public relations i perswazji na Georgia State University w Atlancie. Ekspert w dziedzinie języków przywództwa – liderowania poprzez słowo i obraz – zwłaszcza w polityce i biznesie. Był konsultantem tak różnych grup, jak marketingowo-polityczna The Chris Long Inc, lobbingowe Polsko-Amerykanskie Forum Gospodarcze, pozarządowa The Humanities Foundation czy kontestacyjna Occupy Wall Street. Współpracował z Bogusławem Winidem i Janem Nowakiem-Jeziorańskim w kwestiach PR dotyczących przyjęcia Polski do NATO. Kooperował, jako wykładowca GSU, między innymi z CNN w Atlancie i gubernatorem Georgem Perdue. Był redaktorem naczelnym 2B: A Journal of Ideas. Członek amerykańskiej National Communication Association. Za działalność opozycyjną w PRL oraz aktywność w obszarze promocji i dyplomacji kulturalnej RP – odznaczony przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

VOLHA KUŚMIERSKA

KONSULTANT DS. EDUKACJI NAJMŁODSZYCH
Ekomama, położna i doula z powołania.  Edukuje dzieci w domu, gotuje szybkie zdrowe obiadki, czyta książki…  W wolnym czasie opiekuje się projektem wspierającym Mamy – „Otulić Mamę”.
W Fundacji pracuje nad tworzeniem mobilnego eko-kąciku, bo sama bardzo lubi wyjeżdżać z dziećmi na konferencje i inne wydarzenia edukacyjne i  cenne jest dla niej jednocześnie bliskość swoich dzieci.

BARTŁOMIEJ OLESZKO

KONSULTANT DS. SOZOLOGII

Pracownik Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, odpowiedzialny za kwestie przyrodnicze w kontekście zieleni, przygotowania wystaw oraz warsztatów ekologicznych. Związany  z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również  Kołem Geografów tegoż uniwersytetu. Przez lata prowadził badania przyrodnicze, również w trudnodostępnych jaskiniach tatrzańskich. Skupiony bardziej na części abiotycznej środowiska, czyli badaniach hydrologicznych i geomorfologicznych, z nastawieniem na aspekty antropogenicznych wpływów środowiskowych. Speleolog, instruktor harcerstwa.

RADA FUNDACJI

PROF. ZBIGNIEW MICHAŁ KARACZUN

PRZEWODNICZĄCY RADY FUNDACJI AERIS FUTURO

Profesor SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej, polski sozolog, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, działacz ruchu ekologicznego, badacz polityki ekologicznej i zarządzania środowiskiem.

PROF. ZWYCZ. WOJCIECH SUCHORZEWSKI

CZŁONEK RADY FUNDACJI

Związany z Politechniką Warszawską i niezależny konsultant (Suchorzewski Konsulting). Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, studiach, badaniach i nauczaniu inżynierii komunikacyjnej. Usługi konsultingowe dla instytucji lokalnych (samorządowych) , krajowych i zagranicznych, w tym dla agencji międzynarodowych w zakresie polityki transportowej, strategicznego planowania i programowania transportu i inwestycji oraz studiów wykonalności. Udział w projektach Unii Europejskiej, IPCC, OECD, ECMT, Banku Światowego, EBOR oraz ponad 5 lat pracy w United Nations Centre for Human Settlements (Habitat). Członek i rzeczoznawca SITK i TUP, przewodniczący Krajowej Rady ds. Autostrad, członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

DR HAB. INŻ. TOMASZ BERGIER

CZŁONEK RADY FUNDACJI

Profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obszarem jego zainteresowań naukowych i dydaktycznych są praktyczne aspekty zrównoważonego rozwoju, w szczególności zrównoważona gospodarka wodna i inżynieria ekologiczna, obejmują oczyszczalnie hydrofitowe i możliwości ich zastosowania do osiągnięcia zrównoważonej gospodarki wodnej. Prowadził badania naukowe nad oczyszczaniem odcieków wysypiskowych z wykorzystaniem sztucznych mokradeł. Pomysłodawca i wykonawca projektu „Wastewater Gardens for Carpathian Mountains” mającego na celu promocję oczyszczalni ogrodowych w polskiej części Karpat. Prowadził szereg wykładów i szkoleń dotyczących oczyszczalni hydrobotanicznych dla władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych. Koordynator i wieloletni wykładowca Baltic University Programme (Sustainable Water Management, Sustainable Baltic Region). Redaktor naukowy książki Wyzwania zrównoważonego rozwoju oraz Magazynu Zrównoważony Rozwój Zastosowania. Autor licznych publikacji dot. zrównoważonego rozwoju i gospodarki wodno-ściekowej.

WOLONTARIUSZE

JAKUB TROJANEK

WOLONTARIUSZ

Webmaster oraz wsparcie techniczno-logistyczne podczas eventów. W Fundacji od początku istnienia.Na co dzień pracownik Motorola Solutions. W wolnym czasie najchętniej śpiewa pieśni kozackie.

JACEK PIĄTKOWSKI

WOLONTARIUSZ

Wspiera Fundację podczas różnorodnych wydarzeń jako specjalista od logistyki i spraw technicznych. Jego siła spokoju udziela się wszystkim naokoło i wybitnie pomaga przetrwać stresujące chwile. Prywatnie miłośnik ciężkiego biegania i ciężkiej muzyki. Ciężką literaturą też nie gardzi.

BARTŁOMIEJ WĘGLARZ

WOLONTARIUSZ

Moje priorytety w życiu to dążenie do zrównoważonego rozwoju, zarówno osobistego, jak i mojego otoczenia. To zaszczepianie w innych wizji lepszego jutra tak, aby każdy zrozumiał swoją rolę w harmonii tego świata. Uważam, że nasz kraj czeka jeszcze długa droga do adaptacji nowych stylów życia, dlatego dokładam wszelkich starań, aby ludzie zrozumieli istotę ekorozwoju i zmieniali swoje nieświadome nawyki, które niekoniecznie są dostrzegane w życiu codziennym.