Potrava.pl to wegetariański catering na wydarzenia firmowe. Naszą misją jest dostarczanie smacznych, zdrowych i ekologicznych dań wegetariańskich dla firm. 

Wierzymy, że nasze dania podane podczas firmowego wydarzenia mogą stać się aktywatorem zmian. Chcemy inspirować do zmiany nawyków żywieniowych na dobre dla zdrowia i dla planety. 

poTrava-logo

Dieta wegetariańska dla dobra planety 

Badania potwierdzają, że ograniczenie spożycia mięsa i nabiału może stanowić ratunek dla planety. Wpływ jedzenia na środowisko, często niedoceniany, ma znaczny udział w emisji gazów cieplarnianych. Produkcja żywności odpowiada za 24% globalnych emisji, a w miarę utrzymania obecnych trendów może wzrosnąć do 52% do 2050 roku.

Szczegółowe badania przeprowadzone na 40 tysiącach ferm w 119 krajach potwierdzają negatywny wpływ rolnictwa na klimat. Wyniki wskazują, że ograniczenie spożycia mięsa i nabiału może być kluczowe w zminimalizowaniu szkód dla środowiska. Produkcja zwierzęca jest znacznie bardziej obciążająca dla ekosystemu, wymaga większej ilości energii, wody i przyczyniając się do zanieczyszczenia powietrza, erozji gleby i wylesiania.

W porównaniu z białkiem roślinnym, produkcja wołowiny pochłania aż 36 razy więcej terenów rolnych i emituje 6 razy więcej gazów cieplarnianych. Zdrowa dieta oparta na roślinach jest nie tylko skutecznym sposobem na zmniejszenie wpływu na środowisko, ale także może przyczynić się do zdrowego i długiego życia. Badania pokazują związek między nadmiernym spożyciem mięsa a problemami zdrowotnymi, a dieta roślinna jest uznawana za korzystną zarówno dla jednostki, jak i dla planety. Nasze codzienne wybory żywieniowe mogą wpłynąć na kondycję naszej planety, i rozpocznijmy zmiany od siebie.

Zrównoważony rozwój 

Firmy, które dbają o ekologię i działają w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, wychodzą na prowadzenie. Wegetariański catering dla firm to świetny sposób, aby pokazać, że Twój biznes nie jest obojętny wobec wyzwań ekologicznych . To okazja aby pokazać dobry przykład i zachęcić klientów i partnerów biznesowych do świadomych decyzji. 

Co wyróżnia catering poTrava.pl? 

Przede wszystkim dbałość o ekologię, która jest dla nas priorytetem. Stawiamy na lokalne dostawy, sezonowe składniki oraz gotowanie w duchu zero waste. Nasze opakowania i zastawy są ekologiczne, a także dbamy o właściwe segregowanie śmieci i odpadów po wydarzeniach. Z naszym cateringiem nie musisz się martwić, czy oby na pewno dostawcy będą pamiętać o tym by nie używać plastikowych sztućców czy naczyń. 

Naszą specjalnością jest catering outdoorowy

Potrafimy sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom, dostarczając catering na wydarzenia plenerowe odbywające się w lesie, w górach czy w trudno dostępnych warunkach. Catering na integrację w plenerze czy wegetariański grill, a może catering bez prądu – znamy się na tym.