Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

22 września 2022 | Nowości

ale kino plakat

Przed nami jubileuszowa 40. edycja Ale Kino! Festiwal odbędzie się między 1 a 7 października w Poznaniu oraz między 30 listopada a 4 grudnia na platformie www.alekino.com. Wspólnie z twórcami Festiwalu posadzimy 40 drzew w Poznaniu!

Ale Kino! to jeden z najważniejszych i największych festiwali filmowych dla dzieci, i młodzieży w Europie.

Ale Kino! to jedyna w swoim rodzaju międzykulturowa, międzypokoleniowa przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń, miejsce spotkań twórców, producentów filmowych, organizatorów festiwali dziecięcych, pedagogów oraz osób zainteresowanych filmem dla dzieci i młodzieży.

Podczas 40. edycji Ale Kino! będziecie mieli okazję przenieść się do unikatowego, wielowymiarowego świata filmowych produkcji, traktujących o tematach ważnych, aktualnych i ponadczasowych, takich jak: przyjaźń, współczesny/na superbohater/ka, body positive, girl power, przetrwanie, śmierć.

Wśród starannie wyselekcjonowanych tytułów odnajdziecie liczne premiery w tym polskie i światowe, m.in: „Eryk Kamienne Serce” w reżyserii Ilmara Raaga, który będzie gościem festiwalu, „Wojny jednorożców” w reżyserii Alberto Vazqueza, twórcy „Psychonauci. Zagubione dzieci”, „Mój brat robot” w reżyserii Frederika Nørgaarda, „Moja mała ojczyzna” Emmy Kawawada, laureatki Nagrody Amnesty International na Berlinale i wiele innych wspaniałych tytułów.

Organizatorzy wydarzenia od kilku lat starają się podchodzić odpowiedzialnie do organizowania festiwalu. Sukcesywnie ograniczają szkodliwe działania i analizują je pod kątem ich wpływu na środowisko.
W tym roku postanowili przyspieszyć proces przechodzenia w stronę Zielonych Wydarzeń.

 

Jakie działania o charakterze ekologicznym podjęli w tym roku:

  • Posadzili, razem z nami, 40 drzew na 40. edycję Ale Kino! Nasza Fundacja zajmuje się offsetem emisji dwutlenku węgla za pomocą nasadzeń drzew w programie CZAS NA LAS i jest pomysłodawcą Zielonych Wydarzeń.
  • Zamiast produkować dodatkowe gadżety, zaprosili widzów do tworzenia z nimi festiwalowej maskotki. We wrześniu odbyły się warsztaty na żywo, a na swojej stronie opublikowali wykrój i poradnik jak uszyć własną przytulankę. W trakcie festiwalu zaprosili na wycieczkę po filmowym Poznaniu. A z baneru, który zawisł na CK Zamek, wyprodukują piórniki, które będą gadżetem na edycję online w grudniu tego roku.
  • Współpracują z lokalnymi producentami, biznesami i odpowiedzialnymi inicjatywami, w ten sposób ograniczając łańcuchy dostaw.
  • Zrezygnowali z części druków lub zmniejszyli ich objętość.
  • Wyprodukowali smycze z recyklingu PET z logotypem Ale Kino!, które powinny im służyć przez kolejne lata.
  • Zachęcają uczestników do korzystania z komunikacji miejskiej – nawiązali współpracę z Kolejami Wielkopolskimi i Zarządem Transportu Miejskiego.

I wiele innych drobnych działań i zmian, a to dopiero początek.

Najnowsze artykuły

Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Technologia towarzyszy nam każdego dnia i wspaniale ułatwia oraz uprzyjemnia życie, choć oczywiście nie jest bez wad i ma swoją ciemną stronę. Przykładowo, szeroka dostępność urządzeń wiąże się nierozerwalnie z ciągle rosnącą liczbą elektroodpadów, którymi, by nie...

czytaj dalej
Świąteczne warsztaty w duchu ekologii

Świąteczne warsztaty w duchu ekologii

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędą się dzisiaj bezpłatne warsztaty „Dekoracje świąteczne w duchu zero i less waste”, gdzie uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wiele na temat zmiany klimatu i tego, jak można walczyć z jej skutkami także w okresie...

czytaj dalej
Warsztaty „Las w słoiku” z firmą Trefl

Warsztaty „Las w słoiku” z firmą Trefl

Dziś, 05.12, mamy okazję przeprowadzić warsztaty „Las w słoiku” z pracownikami Fabryki Kart Trefl. Uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje zdolności manualne, a przy okazji nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, w tym przede wszystkim jak założyć swój...

czytaj dalej
Sadzimy drzewa w parku pietrzykowickim

Sadzimy drzewa w parku pietrzykowickim

Dziś sadzimy drzewa w parku w Pietrzykowicach na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Już niedługo mieszkańcy spacerujący po pietrzykowickim parku będą mogli na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Naszym partnerem w tej akcji jest firma Kyndryl. W...

czytaj dalej
Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny. Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu mieszkańców...

czytaj dalej