Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

22 września 2022 | Nowości

ale kino plakat

Przed nami jubileuszowa 40. edycja Ale Kino! Festiwal odbędzie się między 1 a 7 października w Poznaniu oraz między 30 listopada a 4 grudnia na platformie www.alekino.com. Wspólnie z twórcami Festiwalu posadzimy 40 drzew w Poznaniu!

Ale Kino! to jeden z najważniejszych i największych festiwali filmowych dla dzieci, i młodzieży w Europie.

Ale Kino! to jedyna w swoim rodzaju międzykulturowa, międzypokoleniowa przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń, miejsce spotkań twórców, producentów filmowych, organizatorów festiwali dziecięcych, pedagogów oraz osób zainteresowanych filmem dla dzieci i młodzieży.

Podczas 40. edycji Ale Kino! będziecie mieli okazję przenieść się do unikatowego, wielowymiarowego świata filmowych produkcji, traktujących o tematach ważnych, aktualnych i ponadczasowych, takich jak: przyjaźń, współczesny na superbohaterka, body positive, girl power, przetrwanie, śmierć.

Wśród starannie wyselekcjonowanych tytułów odnajdziecie liczne premiery w tym polskie i światowe, m.in: „Eryk Kamienne Serce” w reżyserii Ilmara Raaga, który będzie gościem festiwalu, „Wojny jednorożców” w reżyserii Alberto Vazqueza, twórcy „Psychonauci. Zagubione dzieci”, „Mój brat robot” w reżyserii Frederika Nørgaarda, „Moja mała ojczyzna” Emmy Kawawada, laureatki Nagrody Amnesty International na Berlinale i wiele innych wspaniałych tytułów.

Od kilku lat staramy się podchodzić odpowiedzialnie do organizowania festiwalu. Sukcesywnie ograniczamy szkodliwe działania i analizujemy je pod kątem ich wpływu na środowisko.
W tym roku postanowiliśmy przyspieszyć proces przechodzenia w stronę Zielonych Wydarzeń.

 

Jakie działania o charakterze ekologicznym podjęliśmy w tym roku:

  • Sadzimy 40 drzew na 40. edycję Ale Kino! Nasza Fundacja zajmuje się offsetem emisji dwutlenku węgla za pomocą nasadzeń drzew w programie Czas na Las i jest pomysłodawcą Zielonych Wydarzeń.
  • Zamiast produkować dodatkowe gadżety, zaprosiliśmy widzów do tworzenia z nami festiwalowej maskotki. We wrześniu odbyły się warsztaty na żywo, a na naszej stronie opublikowaliśmy wykrój i poradnik jak uszyć własną przytulankę. W trakcie festiwalu zaprosimy na wycieczkę po filmowym Poznaniu. A z baneru, który zawisł na CK Zamek, wyprodukujemy piórniki, które będą gadżetem na edycję online w grudniu tego roku.
  • Współpracujemy z lokalnymi producentami i producentkami, biznesami i odpowiedzialnymi inicjatywami, w ten sposób ograniczając łańcuchy dostaw.
  • Zrezygnowaliśmy z części druków lub zmniejszyliśmy ich objętość.
  • Wyprodukowaliśmy smycze z recyklingu PET z logotypem Ale Kino!, które mają nam służyć przez kolejne lata.
  • Zachęcamy uczestników i uczestniczek do korzystania z komunikacji miejskiej – nawiązaliśmy współpracę z Kolejami Wielkopolskimi i Zarządem Transportu Miejskiego.

I wiele innych drobnych działań i zmian.

To dopiero początek. Dopiero uczymy się jak organizować zielone wydarzenia. Dziękujemy, że jesteś z nami!

 

Dodatkowe informacje: Joanna Stankiewicz, 608 437 377

Najnowsze artykuły

III Festiwal Czango w Polsce

III Festiwal Czango w Polsce

Festiwal Czango w Polsce podtrzymuje i ożywia tradycje Polski i Węgier na drodze wymiany kulturalnej. Tworzymy relacje, przyjaźnie pomiędzy sympatykami tradycyjnych kultur wielu narodów, dzięki wspólnemu doświadczeniu jej wspaniałości, zabawy,...

czytaj dalej
Ekologiczne warsztaty w Krakowie z Aeris Futuro

Ekologiczne warsztaty w Krakowie z Aeris Futuro

Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa odbywa się w tym roku po raz drugi, łącząc ze sobą naukę, technologię oraz kulturę. Jego patronem jest Stanisław Lem, genialny polski autor. Tegoroczna edycja poświęcona jest klimatowi, a nasza fundacja...

czytaj dalej
Dom tańców czango – zapraszamy do Krakowa

Dom tańców czango – zapraszamy do Krakowa

Festiwal Czango w Polsce, Stowarzyszenie Rozstaje oraz grupa Balfolks zapraszają na taneczny wieczór z muzyką na żywo z węgierską kapelą Szépszerével. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! Wszystkie...

czytaj dalej
Warsztaty i potańcówka czango w Żywcu i Jarosławiu

Warsztaty i potańcówka czango w Żywcu i Jarosławiu

Stare przysłowie mówi, że Zabłocanin i Węgier, to dwa bratanki… Idąc tą myślą, serdecznie zapraszamy na warsztaty instrumentalne, taneczne oraz potańcówkę z zespołem Szépszerével, czerpiącego z kultury Czangów, przez co ich muzyka to mieszanka...

czytaj dalej