Rozstrzygnięcie konkursu „Żar leje się z nieba”

3 października 2022 | Nowości

Kolejny etap realizacji naszego projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?” dobiegł końca. Tym razem poznamy zwycięzców konkursu video w temacie wody.

30 wrzesnia mieliśmy zaszczyt być zaproszeni na  Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Tjedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym z zakresu  zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR).  Tytuł nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Festiwal odbywa się w Poznaniu, zawsze w okolicach rocznicy uchwalenia Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 (25 września 2015 r.) i zawartych w niej 17 Globalnych Celów, które dotyczą wszystkich aspektów życia człowieka i społeczeństw. 

Podczas Festiwalu nasz projekt dostał osobną kategorię „Hydrozagadka” związaną z retencją wody. Tego również dotyczyły zgłaszane filmy. W ramach Konkursu otrzymaliśmy 23 zgłoszenia, a wybór najlepszych wcale nie był łatwy. Ogłoszenie zwycięzców miało miejsce  w Kinie Rialto w Poznaniu.

Zwycięzcy konkursu:

  1. miejsce: Eryk Ricondo Wojciechowski – film pt. „Hydrozagadka – gdzie znika woda?”
  2. miejsce: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie – film pt. „Woda jest przyszłością”
  3. miejsce: Nadleśnictwo Oborniki – film pt. „Ale po co nam woda? – krótkie historie o roli wody i skutkach jej braku.”

Celem naszego projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat sytuacji hydrologicznej w Polsce i roli, jaką pełni gospodarka wodna w walce z suszą, a także poszerzanie i wzmacnianie wiedzy w zakresie promowania i wdrażania rozwiązań retencyjnych. 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przesłane prace.

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej