Sadzimy byliny z dentsu Polska

30 czerwca 2022 | Nowości

dentsu

Jest wiele sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz przyczynić się społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś sadzimy byliny i edukujemy przyrodniczo. 

Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska zjawiliśmy się na Skwerze Szewczenki by przyczynić się do upiększenia naszej stolicy. To nie pierwsza akcja, gdy będziemy sadzić w Warszawie. Z reguły sadzimy drzewa, ale zdarza się nam również sadzić krzewy czy byliny, a także działać edukacyjnie.

Dzięki akcjom jak ta, możemy zwiększyć bioróżnorodność terenów, sprawić, że krajobraz miasta stanie się bardziej zielony, a zatem przyczynić się do tego, że mieszkańcom miasta będzie żyło się lepiej.

dentsu

Sadzić będziemy byliny (herba perennis), wieloletnie rośliny zielone

Oto gatunki, które posadzimy:

  • Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea),
  • Szałwia omszona ‘Mainacht’ (Salvia nemorosa Mainacht),
  • Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria),
  • Ostnica mocna (Stipa Tenuissima),
  • Pysznogłówka różowa (Monarda Didyma),
  • Gaura biała (Gaura lindheimeri).

Dodatkowo znalazło się też miejsce dla Sesleriny jesiennej (Sesleria autumnalis)

Budujemy również budki lęgowe

dentsu

Któż nie zna swojskiej modraszki, bogatki czy popularnego wróbla? Pleszka czy mazurek już są większym wyzwaniem, mimo że często mamy okazję je widzieć. Dziś zbudujemy dla nich schronienia, które wykorzystają do lęgów. Wszyscy, którzy odważą się wziąć do ręki śrubokręt, piłę czy wiertarkę korbową, będą mogli zabrać stworzoną przez siebie budkę i powiesić ją według naszych wskazań. Mamy nadzieję, że lęgi będą obfite, a kolejne pokolenia mieszkańców będą cieszyć oczy i uszy naszych wolontariuszy. A to wszystko w ramach działań CSR.

Czym tak właściwie jest CSR?

CSR to inaczej społeczna odpowiedzialność biznesu, koncept biorący pod uwagę podejście przedsiębiorstw do interesów społecznych czy środowiska. Nasi partnerzy chcą, aby ich działania szły w zgodzie z tą strategią i często wybierają działania na rzecz środowiska, klimatu i edukacji. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, gdyż bez zmiany mentalności i nastawienia do faktów na temat zmiany klimatu, niemożliwa jest zmiana zachowań i potrzeb, która pozwoli nam zachować planetę taką, jaką zastaliśmy.

Nasz partner w dzisiejszym sadzeniu bylin

Dzisiejszym partnerem w nasadzeniu jest polski oddział firmy Dentsu Inc., zajmujący się reklamą i public relations. W drodze do rozwoju, dentsu Polska postanowiło pomyśleć także o naszej planecie, stąd też w ramach akcji #ONEDAYFORCHANGE, doszło do dzisiejszych nasadzeń.

Dziękujemy dentsu Polska za wspólne sadzenie 90 bylin i działanie na rzecz środowiska oraz naszej planety.

Ty też możesz pomóc!
Wejdź na naszą stronę i POSADŹ SWOJE DRZEWO!

Najnowsze artykuły

Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny. Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu...

czytaj dalej
Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z firmą Chubb dziś, czyli 3 listopada rozpoczynamy sadzenie aż 500 drzew! Grupa 30 wolontariuszy firmy Chubb, wspierana przez Urząd Miasta Radomia zamieni opanowany przez roślinność inwazyjną teren miejski w przestrzeń, która stanie się zieloną...

czytaj dalej
Wspólnie z firmą Chubb sprzątamy Warszawę

Wspólnie z firmą Chubb sprzątamy Warszawę

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody razem z wolontariuszami firmy Chubb oraz Zarządem Zieleni m. st. Warszawy przeprowadziliśmy w ramach programu „Czysta Akcja” operację sprzątania okolic Kopca Powstania Warszawskiego. Program „Czysta Akcja”...

czytaj dalej
Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Dziś, 5 października, w pięknej aurze złotej polskiej jesieni, ciesząc się międzynarodowym towarzystwem, razem z firmą Noark Electric sadzimy we Wrocławiu 26 dużych drzew! NOARK Electric to firma o światowym zasięgu, zajmuje się dostarczaniem...

czytaj dalej