Sadzimy byliny z dentsu Polska

30 czerwca 2022 | Nowości

dentsu

Jest wiele sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz przyczynić się społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś sadzimy byliny i edukujemy przyrodniczo. 

Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska zjawiliśmy się na Skwerze Szewczenki by przyczynić się do upiększenia naszej stolicy. To nie pierwsza akcja, gdy będziemy sadzić w Warszawie. Z reguły sadzimy drzewa, ale zdarza się nam również sadzić krzewy czy byliny, a także działać edukacyjnie.

Dzięki akcjom jak ta, możemy zwiększyć bioróżnorodność terenów, sprawić, że krajobraz miasta stanie się bardziej zielony, a zatem przyczynić się do tego, że mieszkańcom miasta będzie żyło się lepiej.

dentsu

Sadzić będziemy byliny (herba perennis), wieloletnie rośliny zielone

Oto gatunki, które posadzimy:

  • Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea),
  • Szałwia omszona ‘Mainacht’ (Salvia nemorosa Mainacht),
  • Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria),
  • Ostnica mocna (Stipa Tenuissima),
  • Pysznogłówka różowa (Monarda Didyma),
  • Gaura biała (Gaura lindheimeri).

Dodatkowo znalazło się też miejsce dla Sesleriny jesiennej (Sesleria autumnalis)

Budujemy również budki lęgowe

dentsu

Któż nie zna swojskiej modraszki, bogatki czy popularnego wróbla? Pleszka czy mazurek już są większym wyzwaniem, mimo że często mamy okazję je widzieć. Dziś zbudujemy dla nich schronienia, które wykorzystają do lęgów. Wszyscy, którzy odważą się wziąć do ręki śrubokręt, piłę czy wiertarkę korbową, będą mogli zabrać stworzoną przez siebie budkę i powiesić ją według naszych wskazań. Mamy nadzieję, że lęgi będą obfite, a kolejne pokolenia mieszkańców będą cieszyć oczy i uszy naszych wolontariuszy. A to wszystko w ramach działań CSR.

Czym tak właściwie jest CSR?

CSR to inaczej społeczna odpowiedzialność biznesu, koncept biorący pod uwagę podejście przedsiębiorstw do interesów społecznych czy środowiska. Nasi partnerzy chcą, aby ich działania szły w zgodzie z tą strategią i często wybierają działania na rzecz środowiska, klimatu i edukacji. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, gdyż bez zmiany mentalności i nastawienia do faktów na temat zmiany klimatu, niemożliwa jest zmiana zachowań i potrzeb, która pozwoli nam zachować planetę taką, jaką zastaliśmy.

Nasz partner w dzisiejszym sadzeniu bylin

Dzisiejszym partnerem w nasadzeniu jest polski oddział firmy Dentsu Inc., zajmujący się reklamą i public relations. W drodze do rozwoju, dentsu Polska postanowiło pomyśleć także o naszej planecie, stąd też w ramach akcji #ONEDAYFORCHANGE, doszło do dzisiejszych nasadzeń.

Dziękujemy dentsu Polska za wspólne sadzenie 90 bylin i działanie na rzecz środowiska oraz naszej planety.

Ty też możesz pomóc!
Wejdź na naszą stronę i POSADŹ SWOJE DRZEWO!

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej