Konkurs filmowy pt.: „Żar leje się z nieba!” w ramach projektu Hydrozagadka

8 lipca 2022 | Nowości

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Audiowizualnym pt. „Żar leje się z nieba”, organizowanego w ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?” finansowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przy współpracy z Fundacją CSR Res Severa organizatorem Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 indywidualnie lub w zespole stworzonych prac – film, nie krótszy niż 1 minuta. Praca konkursowa powinna poruszać kwestię problemu i/lub rozwiązania zjawiska suszy, retencji i sytuacji hydrologicznej.

Praca może być wykonana za pomocą kamery wideo, aparatu fotograficznego, komputerowo lub telefonem komórkowym.

Celem konkursu jest wypracowanie pomysłów niwelujących skutki suszy, budowanie poczucia odpowiedzialności  i gotowości do działania w zakresie ochrony środowiska oraz wzrost świadomości na temat sytuacji hydrologicznej w Polsce. 

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace należy przesłać do 15.09.2022 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 30.09.2022 r. w Kinie Rialto Poznań o godzinie 18:00 podczas Gali Finałowej VII Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

W załącznikach znajdują się Regulamin Konkursu, Karta zgłoszenia oraz Oświadczenie opiekuna prawnego (dla osób poniżej 18 r.ż.).

REGULAMIN

Karta zgłoszenia

Oświadczenie opiekuna

Hydrozagadka-jak_wygrac_z_susza-patronat

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej