Konkurs filmowy pt.: „Żar leje się z nieba!” w ramach projektu Hydrozagadka

8 lipca 2022 | Nowości

konkurs audiowizualny

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Audiowizualnym pt. „Żar leje się z nieba”, organizowanego w ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?” finansowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przy współpracy z Fundacją CSR Res Severa organizatorem Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną indywidualnie stworzoną pracę – film, nie krótszy niż 1 minuta. Praca konkursowa powinna poruszać kwestię problemu i/lub rozwiązania zjawiska suszy, retencji i sytuacji hydrologicznej w województwie małopolskim.

Praca może być wykonana za pomocą kamery wideo, aparatu fotograficznego, komputerowo lub telefonem komórkowym. Do Konkursu można zgłaszać jedynie prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagradzane, których autorem jest osoba zgłaszająca.

Celem konkursu jest wypracowanie pomysłów niwelujących skutki suszy, budowanie poczucia odpowiedzialności  i gotowości do działania w zakresie ochrony środowiska oraz wzrost świadomości na temat sytuacji hydrologicznej w Polsce. 

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace należy przesłać do 31.08.2022 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 30.09.2022 r. w Kinie Rialto Poznań o godzinie 18:00 podczas Gali Finałowej VII Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

W załącznikach znajdują się Regulamin Konkursu, Karta zgłoszenia oraz Oświadczenie opiekuna prawnego (dla osób poniżej 18 r.ż.).

REGULAMIN

Karta zgłoszenia

Oświadczenie opiekuna

Hydrozagadka-jak_wygrac_z_susza-patronat

Najnowsze artykuły

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days to plenerowa impreza filmowa, która od 14 lat wzbogaca ofertę kulturalną Miasta Kraków w okresie letnim. W naturalnej scenerii sali kinowej pod gołym niebem - na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem. Rozpoczynające...

czytaj dalej
Sadzimy byliny z dentsu Polska

Sadzimy byliny z dentsu Polska

Jest wiele sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz przyczynić się społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś sadzimy byliny i edukujemy przyrodniczo.  Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska...

czytaj dalej
Finał konkursu w temacie retencji wody

Finał konkursu w temacie retencji wody

23 czerwca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się Gala Finałowa projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”. Poznajmy zwycięzców konkursu w temacie retencji wody. Celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat sytuacji...

czytaj dalej