Finał konkursu w temacie retencji wody

24 czerwca 2022 | Nowości

gala_hydrozagadka_2

23 czerwca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się Gala Finałowa projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”. Poznajmy zwycięzców konkursu w temacie retencji wody.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat sytuacji hydrologicznej w Polsce i roli, jaką pełni gospodarka wodna w walce z suszą, a także poszerzanie i wzmacnianie wiedzy w zakresie promowania i wdrażania rozwiązań retencyjnych.

Galę rozpoczęła Joanna Mieszkowicz, założycielka i była prezes Fundacji, odczytując fragment poezji Wisławy Szymborskiej oraz przytaczając krótką historię Fundacji i programu CZAS NA LAS.

Następnie, po przypomnieniu przez obecnego prezesa, Marka Piątkowskiego, najistotniejszych założeń i planów projektu, wyświetlony został, budzący wiele emocji, film Cecylii Malik, „Siostry Rzeki”.

Kolejnym punktem gali był wykład eksperta koalicji Ratujmy Rzeki. Paweł Augustynek Halny przestawił sytuację rzek w Polsce oraz w innych krajach, a po wykładzie chętnie odpowiedział na dodatkowe pytania i wziął udział w gorącej
dyskusji.

 

Finaliści konkursu nt. retencji wody

Nagrodzone projekty:

  • „Hydro Westerplatte” – Zespół Szkół w Jabłonce
  • „Ogród deszczowy w gruncie” – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
  • „HydroOgród” – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie

 

Więcej niż nagrody pocieszenia!

Jak się jednak okazało, w tym konkursie tak naprawdę nie ma przegranych, ponieważ Fundacja Aeris Futuro planuje zrealizować zgromadzone projekty w niedalekiej przyszłości z wykorzystaniem własnych środków. Pierwszym z nich będzie projekt stworzony przez Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie.

 

To nie koniec naszego projektu!

Na zakończenie gali zapowiedziane zostały kolejne konkursy:
1. konkurs literacki pt. „Nie zapomnij o wodzie”.
2. konkurs audiowizualny pt. „Żar leje się z nieba”.

Aby być na bieżąco, śledź naszą stronę oraz social media.

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej