Finał konkursu w temacie retencji wody

24 czerwca 2022 | Nowości

gala_hydrozagadka_2

23 czerwca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się Gala Finałowa projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”. Poznajmy zwycięzców konkursu w temacie retencji wody.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat sytuacji hydrologicznej w Polsce i roli, jaką pełni gospodarka wodna w walce z suszą, a także poszerzanie i wzmacnianie wiedzy w zakresie promowania i wdrażania rozwiązań retencyjnych.

Galę rozpoczęła Joanna Mieszkowicz, założycielka i była prezes Fundacji, odczytując fragment poezji Wisławy Szymborskiej oraz przytaczając krótką historię Fundacji i programu CZAS NA LAS.

Następnie, po przypomnieniu przez obecnego prezesa, Marka Piątkowskiego, najistotniejszych założeń i planów projektu, wyświetlony został, budzący wiele emocji, film Cecylii Malik, „Siostry Rzeki”.

Kolejnym punktem gali był wykład eksperta koalicji Ratujmy Rzeki. Paweł Augustynek Halny przestawił sytuację rzek w Polsce oraz w innych krajach, a po wykładzie chętnie odpowiedział na dodatkowe pytania i wziął udział w gorącej
dyskusji.

 

Finaliści konkursu nt. retencji wody

Nagrodzone projekty:

  • „Hydro Westerplatte” – Zespół Szkół w Jabłonce
  • „Ogród deszczowy w gruncie” – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
  • „HydroOgród” – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie

 

Więcej niż nagrody pocieszenia!

Jak się jednak okazało, w tym konkursie tak naprawdę nie ma przegranych, ponieważ Fundacja Aeris Futuro planuje zrealizować zgromadzone projekty w niedalekiej przyszłości z wykorzystaniem własnych środków. Pierwszym z nich będzie projekt stworzony przez Zespół Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie.

 

To nie koniec naszego projektu!

Na zakończenie gali zapowiedziane zostały kolejne konkursy:
1. konkurs literacki pt. „Nie zapomnij o wodzie”.
2. konkurs audiowizualny pt. „Żar leje się z nieba”.

Aby być na bieżąco, śledź naszą stronę oraz social media.

Najnowsze artykuły

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days to plenerowa impreza filmowa, która od 14 lat wzbogaca ofertę kulturalną Miasta Kraków w okresie letnim. W naturalnej scenerii sali kinowej pod gołym niebem - na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem. Rozpoczynające...

czytaj dalej
Sadzimy byliny z dentsu Polska

Sadzimy byliny z dentsu Polska

Jest wiele sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz przyczynić się społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś sadzimy byliny i edukujemy przyrodniczo.  Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska...

czytaj dalej