Przy kawie o… zielonej instytucji kultury z Joanną Mieszkowicz

8 grudnia 2020 | Nowości

Zapraszamy osoby zarządzające instytucjami kultury do udziału w spotkaniu online na temat zielonych rozwiązań, dobrych praktyk i ekologicznych rozwiązań.

  • Jak organizować zielone wydarzenia kulturalne?
  • Jak zainspirować swoich pracowników do aktywnego działania na rzecz klimatu?
  • Co można zrobić wewnątrz instytucji, aby stać się bardziej ekologicznym i zmniejszyć swój wpływ na środowisko?

O tym opowie Joanna Mieszkowicz podczas spotkania organizowanego przez Mazowieckie Obserwatorium Kultury. Będzie przestrzeń do dyskusji, do zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości.

Zachęcamy wszystkich, którzy zarządzają instytucjami kultury, i którzy współpracują z sektorem kultury, tych, którzy już wdrażają ekologiczne rozwiązania, ale też tych, którzy dopiero zaczynają zgłębiać temat zielonych standardów.

Kiedy? 17 grudnia, godz. 10:00 – 11:15
Jaki temat? O zielonej instytucji kultury
Gdzie? platforma ZOOM
Jak się dostać na spotkanie? przesyłając zgłoszenie dostępne TUTAJ

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu comiesięcznych tematycznych spotkań zoomowych (on-line za pośrednictwem platformy Zoom) Przy kawie o… dla osób zarządzających instytucjami kultury w województwie mazowieckim.

Cykl organizowany jest przez Mazowieckie Obserwatorium Kultury. Każde spotkanie jest poświęcone ważnemu tematowi – wyzwaniu, z którym mierzą się instytucje kultury. Na każde spotkanie zapraszani/e są eksperci/ekspertki, którzy pomogą znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania. 

Joanna Mieszkowicz – innowatorka społeczna, edukatorka ekologiczna, aktywistka miejska. W swoich działaniach stara się łączyć kulturę z naturą – zachęca do szacowania i niwelowania swojego negatywnego wpływu na środowisko organizatorów wydarzeń – jest twórczynią pierwszego w Polsce Kalkulatora emisji i rekompensaty CO2, stworzyła w Polsce standard Zielonych Wydarzeń, promuje rozwiązania pozwalające zaoszczędzić koszty, organizuje wydarzenia angażujące ludzi w każdym wieku do praktycznych działań na zrównoważonego rozwoju, m.in. sadzenia drzew I ogrodów (wsparła posadzenie ponad 1,5 miliona drzew w Polsce). Współpracuje z festiwalami w całej Polsce, ma szerokie doświadczenie w projektach międzynarodowych. Współtworzy Fundację Aeris Futuro, Komisję Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska w Krakowie, Wawelską Kooperatywę Spożywczą, Krakowską Elektrownie Społeczną (spółdzielnię inwestującą w fotowoltaikę). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, tańczy i chętnie uczy tańców tradycyjnych z różnych kultur.

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej