YVES ROCHER POLSKA – sadzimy byliny i rabaty ziołowe w Warszawie

1 czerwca 2021 razem z pracownikami i wolontariuszami firmy Yves Rocher Polska posadziliśmy w Warszawie byliny i rabaty ziołowe. To jedna z pierwszych wspólnych akcji po długim okresie zamknięcia z powodu pandemii Covid-19.

Wspólnie z Zarządem Zieleni Miasta Warszawa oraz pracownikami Yves Roche Polska pojawiliśmy się na Skwerze im. Małkowskich w Warszawie. Przepiękny park dzięki naszej akcji wzbogacił się o kilkaset bylin i ziół i mamy nadzieję, że nie była to ostatnia akcja, którą zrealizowaliśmy w tym miejscu.

Po co nam byliny i zioła w mieście?

Rabaty bylinowe i ziołowe, które zachwycają oko, oczywiście pełnią funkcje nie tylko dekoracyjne, ale przede wszystkim zwiększają bioróżnorodność oraz przechwytują zanieczyszczenia powietrza. Rabaty to schronienie i pokarm dla owadów, także dodatkowa stołówka dla okolicznych ptaków. Rabaty dobrze sprawdzają się w okresach suszy, wówczas ich system korzeniowy zatrzymuje wodę, z kolei w czasie intensywnych opadów deszczu korzenie zachowują się jak gąbka, wiążąc w glebie wody opadowe. Pod czujnym okiem pracowniczek z Zarządu Zieleni m. st. Warszawy bylinami i ziołami wzbogacony został Skwer im. Olgi i Andrzeja Małkowskich.

Czy sadzenie nie było zbyt późne?

Misję, którą od wielu lat realizujemy zatrzymała pandemia. Akcja wspólnego sadzenia drzew na wiosnę była niemożliwa do przeprowadzenia. Ale my się nie poddajemy! Nawet drobne akcje, takie jak tworzenie rabat bylinowych mogą znacząco poprawić jakość życia mieszkańców miast i wpłynąć korzystnie na środowisko, wesprzeć ważne kwestie jak bioróżnorodność i pomóc w walce z suszą.

Fundacja Aeris Futuro razem z Yves Rocher sadzą drzewa już 12 lat

Yves Rocher to dynamicznie rozwijająca się marka kosmetyczna, która kładzie mocny nacisk na to, by produkty przez nią sprzedawane były przyjazne dla środowiska. W 1989 roku Yves Rocher jako pierwsza firma w Europie zaprzestała testowania swoich produktów na zwierzętach. Składy kosmetyków są starannie opracowywane, marka wyeliminowała już tworzywa sztuczne oraz silikony, zamiast tego stawia na dobrej jakości oleje roślinne. Firma wybiera formuły, które pod względem biodegradowalności zyskują najlepsze oceny i dba o to, by opakowania były możliwie najbardziej przyjazne środowisku, np. podlegały recyklingowi.

W 1991 r. syn założyciela marki YR Jacques Rocher stworzył Fundację Yves Rocher. Fundacja działa na rzecz ochrony środowiska i od 2007 roku zajmuje się również sadzeniem drzew. Owocem tych działań był osiągnięty niedawno cel posadzenia 100 milionów drzew do końca 2020 roku! Nasza fundacja również przyłożyła sie do tego, bo wspólnie posadziliśmy w Polsce ponad pół miliona drzew

W ramach nowej inicjatywy pod nazwą: Plant for Life będzie posadzone  35 milionów drzew do 2025 roku – w tym wyzwaniu w Polsce wspiera Fundacja Aeris Futuro.

Dziękujemy Yves Rocher Polska i Zarządowi Zieleni m. st. Warszawy Zieleń Warszawska za fantastyczną współpracę!