AUCHAN – 1000 drzew w gminie Mieścisko

Czas-na-las_Auchan_Mieścisko

Dzień Lasów i Pierwszy Dzień Wiosny udało się nam świętować w sposób dość prosty i oczywisty – sadząc drzewa. Akcję sadzenia wspierali uczniowie kl. 7a Szkoły Podstawowej w Mieścisku oraz pracownicy gminy. 

Sadzenie drzew z okazji Dnia Lasów

Sadzenie drzew z okazji Dnia Lasów może nie jest bardzo oryginalnym sposobem świętowania, ale na pewno bardzo pożytecznym i potrzebnym. 

Celem Międzynarodowego Dnia Lasów jest m.in. budowanie świadomości na temat znaczenia lasów dla ludzi i całej naszej planety oraz poszerzanie wiedzy i promowanie sposobów ochrony lasów. 

W tym roku zamiast organizować spacery czy spotkania tematyczne, zdecydowaliśmy się skupić na tym, co jest aktualnie najbardziej potrzebne tj. sadzeniu drzew. 

Na terenie gminy Mieścisko posadziliśmy: 

  • 200 grabów,
  • 200 lip,
  • 100 brzóz,
  • 500 dębów

Sadzenie drzew z okazji świąt to najlepszy sposób świętowania

Symboliczne sadzenie drzewa np. z powodu świąt nie jest rozpowszechnionym zwyczajem w naszym kraju. Może być jednak ciekawym pomysłem na stworzenie rytuału, który w przeciwieństwie do innych świątecznych zwyczajów jest przyjazny dla środowiska. 

Sadzenie drzew z okazji zielonego święta było możliwe dzięki jesiennej akcji z partnerami

Jesienią ubiegłego roku klientki i klienci sklepów Auchan mogli symbolicznie posadzić drzewo, przekazując mikrodatek i wspierając program Czas na las. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyliśmy drzew w różnych gminach na terenie całego kraju.  Więcej o wydarzeniu można przeczytać m.in. w zapowiedzi wiosennych akcji sadzenia oraz w relacjach z akcji sadzenia drzew na terenie w gmin Sękowa, Chojnice, Łeba, Wieliszew, Radomyśl, Dzwola oraz Zabierzów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz zaangażowanie w projekt „Czas na las”a szczególnie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Mieścisku za wspaniałą postawę.