DENTSU POLSKA – razem posadziliśmy byliny

posadziliśmy byliny

Podczas akcji posadziliśmy byliny w Warszawie oraz znaleźliśmy czas na edukację wolontariuszy. To jeden z wielu sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko i działać w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska zjawiliśmy się na Skwerze Szewczenki by przyczynić się do upiększenia naszej stolicy. To nie pierwsza akcja, podczas której sadziliśmy w Warszawie.  To prawda, że z reguły sadzimy drzewa, ale zdarza się nam również sadzić krzewy czy byliny oraz dołożyć do tego odpowiednią dawkę tematycznej edukacji.

dentsu

Gdzie, kiedy i po co zasadziliśmy byliny?

Akcja, która mogłą się odbyć dzięki Zarządkowi Zieleni m.st. Warszawa i agencji dentsu Polska, odbyła się 30.06.2022 w Warszawie na Skwerze Szewczenki.

Mieliśmy kilka powodów naszego działania. Przede wszystkim chcieliśmy zwiększyć bioróżnorodność obszaru oraz sprawić, że miejski krajobraz stanie się bardziej zielony, a mieszkańcom będzie żyło się lepiej.

Posadziliśmy byliny (herba perennis), ale to nie wszystko

Posadzone gatunki:

  • Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea),
  • Szałwia omszona ‘Mainacht’ (Salvia nemorosa Mainacht),
  • Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria),
  • Ostnica mocna (Stipa Tenuissima),
  • Pysznogłówka różowa (Monarda Didyma),
  • Gaura biała (Gaura lindheimeri).

Dodatkowo znaleźliśmy też miejsce dla Sesleriny jesiennej (Sesleria autumnalis).

Nie tylko zasadziliśmy byliny, ale też zbudowaliśmy budki dla ptaków

dentsu

Widzimy je tak często, ale większość z nas podać może nazwy jedynie kilku. Wróbel, modraszka czy może bogatka? A może mazurek czy pleszka? W ramach działań CSR budowaliśmy schronienia dla nich wszystkich. Każdy, kto miał odwagę by wziąć do ręki piłę, śrubokręt czy wiertarkę korbową, mógł pomóc w budowie budek dla dziuplaków. Skończone prace mogły zostać zabrane przez wykonawców oraz powieszone według naszych wskazań. Być może kolejne lęgi będą bardziej obfite, a kolejne pokolenia mieszkańców zamontowanych budek cieszyć będą uszy i oczy wolontariuszy.

Czym jest CSR?

CSR to inaczej społeczna odpowiedzialność biznesu, koncept biorący pod uwagę podejście przedsiębiorstw do interesów społecznych czy środowiska. Nasi partnerzy dążą do tego by ich wybory szły w zgodzie z tą strategią i często wybierają działania na rzecz środowiska, klimatu i edukacji. Ta ostatnia jest szczególnie istotna, gdyż bez zmiany mentalności i nastawienia do faktów na temat zmiany klimatu, zmiana zachowań i nawyków, które pozwolą nam uratować Ziemię, będzie niemożliwa.

Sadząc byliny oraz składając budki lęgowe z firmą detsu Polska, pomogliśmy im podjąć ekologiczną akcję dla środowiska.

Posadziliśmy byliny z dentsu Polska – kilka słów o nich

Naszym partnerem w nasadzeniu jest polski oddział firmy Dentsu Inc., zajmujący się przede wszystkim reklamą i public relations. W drodze do rozwoju, dentsu Polska postanowiło pomyśleć także o naszej planecie, stąd też w ramach akcji #ONEDAYFORCHANGE, doszło do sadzenia bylin.

Dziękujemy dentsu Polska za wspólne sadzenie 90 bylin i działanie na rzecz środowiska oraz naszej planety.