KATOWICE – „Las w słoiku” – warsztaty z wolontariuszami

Aż 50 „lasów w słoikach” to imponujący efekt działania wolontariuszy podczas warsztatów w Katowicach!

W oczekiwaniu na najlepszy jesienny czas na sadzenie drzew skupiliśmy uwagę na ekosystemach, które nie potrzebują dużych obszarów i do egzystencji wystarczy im półka lub kawałek parapetu. Razem z grupą wolontariuszy przyjrzeliśmy się zagadnieniu ekosystemów zamkniętych w szklanych słojach, a następnie każdy samodzielnie mógł wykonać swój osobisty „las w słoiku”.

Warsztaty „Las w słoiku” to nasz pomysł na małą rozgrzewkę, zanim przystąpimy do sadzenia drzew w terenie.

Umieszczone w szkle rośliny cieszą się ostatnio dużą popularnością głównie ze względu na estetyczny i nowoczesny wygląd, przede wszystkim są jednak ciekawym obiektem do obserwacji zdumiewającej siły i samowystarczalności natury.

„Las w słoiku” to zamknięty ekosystem, który jest samowystarczalny i może istnieć przez dłuższy czas bez potrzeby ingerencji z zewnątrz. Roślinność w szklanym pojemniku tworzy zamknięty obieg wody i powietrza, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie promieni słonecznych.

Warsztaty z Aeris Futuro to połączenie tego, co przyjemne z tym, co pożyteczne.

Podczas warsztatów zawsze dokładamy starań, by była to dobra okazja nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy na tematy związane z ekologią i przyrodą oraz tworzenia cennych sieci kontaktów, ale także by był to po prostu przyjemnie spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach „Las w słoiku”  i zachęcamy do polubienia inicjatywy „Natura wkracza do biura”.

Mamy nadzieję, że uczestnicy razem ze stworzonymi przez siebie słoikami zabrali dobre wspomnienia oraz chęci i entuzjazm do następnego spotkania, tym razem, by podjąć się większego wyzwania i sadzić drzewa razem z „Czas na las”.