Nowy podcast o bioróżnorodności już dostępny!
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody to doskonała okazja, żeby zaprosić do przesłuchania naszego nowego podcastu o bioróżnorodności.
Niestety, choć bioróżnorodność stała się ostatnio dość modnym hasłem i coraz więcej o niej słyszymy w przestrzeni publicznej, często rozumiana jest zupełnie nieprawidłowo. Zarówno instytucje, jak i osoby prywatne nierzadko podejmują działania, które nie tylko nie wspierają różnorodności biologicznej, ale wręcz przynoszą jej znaczną szkodę.
Mamy nadzieję, że nasz podcast o bioróżnorodności pozwoli rozwiać często powtarzane mity i pomoże szerzyć wiedzę na temat jej efektywnego wspierania.

Dlaczego warto posłuchać naszego podcastu o bioróżnorodności?
Zeszłoroczny raport WWF ujawnia dramatyczny – 73% spadek średniej liczebności monitorowanych populacji dzikich gatunków w ciągu 50 lat (1970-2020).
Dzika przyroda jest w stanie krytycznym, ale ciągle jest jeszcze szansa na przywrócenie równowagi na Ziemi. Potrzebne są jednak globalne i natychmiastowe działania.
Każdy z nas może dołożyć coś od siebie w tej sprawie, choćby poszerzając swoją wiedzę, edukując innych i wprowadzając przemyślane działania na rzecz bioróżnorodności w życiu codziennym.
To właśnie bioróżnorodność jest kluczowa dla stabilności i trwałości ekosystemów, dlatego ważne jest promowanie wiedzy zgodnej z aktualnymi doniesieniami naukowymi.
W podcaście o bioróżnorodności nasi eksperci w luźnej atmosferze, ale całkiem na poważnie opowiedzą m.in. o tym:
Rozmawiają:
Maciej Gustab – pasjonat tematyki roślin użytkowych, z wykształcenia biolog, doktor nauk biologicznych.
Bartłomiej Oleszko – pasjonat przyrody ożywionej i nieożywionej, specjalista ds. inwazyjnych gatunków obcych, różnorodności biologicznej oraz doboru gatunkowego roślin.
Podcast o bioróżnorodności dostępny jest na platformach: