CLIMATHON KRAKÓW 2019 - MENTORZY & JURY

Anita Bokwa
Doktor habilitowany i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, klimatolog w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej (Wydział Geografii i Geologii UJ), zajmuje się badaniami z zakresu klimatu miasta, bioklimatologii, mikroklimatologii, klimatologii historycznej, edukacji przyrodniczej, autorka ponad 100 publikacji naukowych

Magdalena Chudzińska
Ekspertka ds. Social Media oraz graficznej identyfikacji projektów. Od trzech lat związana z Pracownią Miejską

Adrian Gamoń
Strateg, konsultant ds. brandingu i social media, trener biznesu i mówca. Wierzy w MOC słów i znaczenie narracji, dlatego pomaga firmom i osobom tworzyć skuteczną komunikację marek spójnych z wartościami i potrzebami klientów. W swoich działaniach skupia się również na tym jak uważniej i mądrzej korzystać z nowoczesnych technologii, aby budować dzięki nim lepsze relacje z klientami i otoczeniem. Założyciel agencji Option 360 Agency (dawniej Social Frame), wykładowca i twórca kierunku studiów podyplomowych na AGH „Social media & content marketing”. Autor wielu publikacji marketingowych i prelegent prestiżowych konferencji branżowych. Inicjator i współorganizator spotkań edukacyjno-networkingowych LinkedIn Local w Krakowie.

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
Nowohucianka, aktywistka, specjalistka ds. mediów i kontaktów w Fundacji Fundusz Partnerstwa, absolwentka Szkoły ŁaźnioAktywnych przy Teatrze Łaźnia Nowa (2016), Akademii Inicjatorów Lokalnych (2017), Szkoły liderek i Liderów Społecznych w BIS. Wnioskodawczyni projektów w BO i IL. Praktyczka partycypacji społecznej. Całoroczna cyklistka, z córką Zosią wzięła udział w KrakHak, od trzech lat wspólnie spędzają wakacje na rowerze podróżując po zielonych szlakach po Europie.

Łukasz Franek
Obecnie Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, wcześniej przez prawie trzy lata Zastępca Dyrektora ds. Transportu w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Jest odpowiedzialny za organizację transportu zbiorowego i zarządzanie ruchem rowerowym oraz pieszym.
Absolwent Politechniki Krakowskiej, po okresie edukacji pozostał na Uczelni, gdzie przez dziesięć lat koordynował projekty unijne oraz krajowe w tematyce zrównoważonej mobilności, a także rozwijał własne badania naukowe w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu. Autor publikacji naukowych w tematyce zrównoważonej mobilności, między innymi analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego, wprowadzania stref ograniczonego ruchu oraz organizacji transportu zbiorowego. Autor lub współautor strategii systemów transportowych dla polskich miast, zarządzania transportem zbiorowym, planów mobilności, systemów carsharing oraz bikesharing, a także korytarzy zeroemisyjnych.

Andrzej Łazęcki
Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Odpowiada za planowanie rozwoju infrastruktury komunalnej, ochronę klimatu i adaptację miasta do zmian klimatycznych.
Inżynier z ponad 35-letnim doświadczeniem w planowaniu energetycznym, efektywności energetycznej i planowaniu infrastruktury komunalnej.

Łukasz Maślona
Aktywista miejski, współzałożyciel Stowarzyszenia Funkcja Miasto, radny miasta Krakowa, jeden o organizatorów akcji „3 v TAK dla zieleni w rejonie Rajskiej”, w wyniku której ma powstać park przy ul. Karmelickiej i Zielona Krupnicza. Zieleń, czyste powietrze, przestrzeń publiczna, a przede wszystkim zmiany klimatyczne – to wyzwania, wokół których koncentruje swoją działalność.

Joanna Mieszkowicz
Założycielka w 2006 roku Fundacji Aeris Futuro, której nieustająco przewodzi i kreuje pomysły na ekoinnowacyjne rozwiązania. Lubi wyzwania i przełamywanie stereotypów. Twórczyni pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2 pozwalającego oszacować wpływ na środowisko (tzw. ślad klimatyczny) i zrekompensować go poprzez działania offsetowe, takie jak sadzenie drzew. Liderka powstania i koordynatorka wdrożenia polskiego standardu Zielonego Wydarzenia. Prowadzi wykłady, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem (Akademia Rolnicza w Poznaniu, Ghent University w Belgii). Stara się być eko-mamą. W wolnym czasie najchętniej podróżuje i tańczy.

Tadeusz Mirski
Specjalista w zakresie wspierania innowatorów społecznych. Obecnie zaangażowany w działania animacyjne wokół projektu „Zeroemisyjny Kraków”. Przez ostatnie lata ekspert w inkubatorze innowacji. Działacz lokalny z Poznania zaangażowany w tematykę transportową oraz twórca wielu inicjatyw, w tym m.in. projektu „Rowerzyści dla Seniorów”.

Mateusz Mucha
Jst założycielem krakowskiego startupu Omni Calculator. Pomagają ludziom podejmować lepsze, racjonalniejsze decyzje. Zbudowali prawie 900 kalkulatorów, z których korzysta co miesiąc 6 milionów ludzi. Pisano o nich m.in. w The New York Times, Guardianie, Newsweeku i National Geographic

Seweryn Rudnicki
W połowie naukowiec, który na stałe pracuje na AGH w Krakowie i bada, skąd się biorą innowacje i jak wspierać ich rozwój. W drugiej połowie praktyk, moderator procesów design thinking i badacz user experience. Jest współzałożycielem Hearts&Heads, które pomaga wdrażać design thinking do biznesu oraz Freenovation, które wspiera organizacje w budowaniu kultury innowacji. Pracował m.in. dla takich klientów jak Motorola Solutions, PZU, Tesco, VML, TNS, Union Investment, Brainly, Schwitzke & Górski, 3DGence, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Krakowski Park Technologiczny i wielu innych.

Małgorzata Surmacz-Wybrańczyk
Doktor nauk o ziemi (geografia społeczno-ekonomiczna), coach, knowledge manager w Pracowni Miejskiej; od prawie 7 lat zawodowo związana z rewitalizacją i rozwojem miast oraz zarządzaniem strategicznym w jednostkach samorządu terytorialnego.