Targi CSR EXPO 2022 – relacja Aeris Futuro

26 maja 2022 | Nowości

TARGI-CSR-2022-Aeris-Futuro

25 maja 2022 r. Fundacja Aeris Futuro brała udział w największych w Polsce Targach CSR. Wydarzenie odbyło się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Była to już dziewiąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Po trudnym czasie pandemii, udało nam się spotkać stacjonarnie.

 

targi_csr
Czym właściwie są Targi Odpowiedzialnego biznesu?

Targi CSR to największe w Polsce wydarzenie w konwencji targowej poświęcone tematyce ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Powrót do formuły stacjonarnej pozwolił na efektywną wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Tego rodzaju przedsięwzięcie daje możliwość spotkania się firm dbających o zrównoważony rozwój, ekspertów czy analityków społecznej odpowiedzialności i biznesów.
Hasłem przewodnim wydarzenia, a tym samym blokami tematycznymi konferencji były trzy bardzo ważne pojęcia: Klimat Rozwój Biznes.

Z oferty targów skorzystali nie tylko przedstawiciele prowadzący działania w obszarze zrównoważonego rozwoju, ale także przedstawiciele organizacji pozarządowych, administracji publicznej i studenci. Wielu ze spotkanych wystawców to nasi partnerzy, z którymi mieliśmy możliwość współpracować lub wciąż współpracujemy w ramach nasadzeń.

targi_csr2

Fundacja Aeris Futuro – liczymy ślad węglowy i offsetujemy przez nasadzenia drzew

Fundacja Aeris Futuro mogła zapoznać przybyłych ze swoimi działaniami z dziedziny offsetu emisji gazów cieplarnianych poprzez nasadzenia drzew. Udział w Targach pozwolił nam na zapoznanie się z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju innych firm oraz na zdobycie nowych kontaktów, które umożliwią podjęcie przyszłych wspólnych działań.

Wspólnie z organizatorami Targów postanowiliśmy policzyć ślad węglowy tego wydarzenia i mamy nadzieję, że zostanie on skompensowany poprzez jesienne sadzenie drzew.

Nasze zielone stoisko dawało możliwość przyjrzenia się z bliska sadzonkom, ogrodom w słoiku, które zostały stworzone podczas organizowanych przez nas warsztatów czy obejrzenia pod mikroskopem różnic pomiędzy liśćmi różnych gatunków drzew. Obecni na targach mieli szansę wzięcia udziału w organizowanych przez nas konkursach, w których nagrodą było drzewko do posadzenia we własnym ogródku. Czekamy na zdjęcia posadzonych drzewek od szczęśliwych zwycięzców i bardzo dziękujemy za liczne zainteresowanie!

targi_csr

Wpływ naszej fundacji na Targi Odpowiedzialnego Biznesu

Fundacja Aeris Futuro od wielu lat jest patronem merytorycznym wydarzenia. W ramach zawartej umowy z organizatorami obliczymy ślad węglowy 9 Targów CSR na podstawie wypełnionej przez wystawców i organizatorów ankiety, by później móc go zrekompensować poprzez praktyczne działania dla natury.

Wydarzenie jest  przestrzenią do dyskusji, prezentacji działań firm i organizacji w zakresie odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Targi CSR 2022 odbyły się w środę 25 maja w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Wstęp na targi oraz udział we wszystkich aktywnościach i panelach dyskusyjnych był bezpłatny.

targi_csr

Program 9. Targów CSR zawierał m.in.:

  • część wystawiennicza – stoiska kilkudziesięciu firm, organizacji i instytucji prezentujących swoją działalność z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju;
  • część konferencyjna z licznymi panelami dyskusyjnymi i debatami;
  • Strefa Różnorodności z aktywnościami prezentującymi i promującymi dobre praktyki;
  • Scena „S” z rozmowami w obszarze społecznym;
  • ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki”;
  • ogłoszenie raportu z badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”;
  • ogłoszenie wyników badania Diversity IN Check – listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce;
  • ogłoszenie wyników konkursu „Pióro odpowiedzialności”.

Wszyscy z radością obserwujemy rosnące znaczenie tematyki ESG. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że to jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach. W jakim kierunku powinien podążać teraz biznes? Po jakie rozwiązania sięgać? Na czym polegają wyzwania stojące przed firmami? Na te i wiele innych tematów porozmawiamy 25 maja 2022 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie – mówiła Marzena Strzelczak, prezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Partnerzy: Santander Bank Polska, DB Cargo, ERGO Hestia, LPP.

Więcej informacji o 9. Targach CSR: www.odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR

Strona wydarzenia na Facebooku

Oficjalny hasztag: #TargiCSR

Najnowsze artykuły

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Dziś, 5 października, w pięknej aurze złotej polskiej jesieni, ciesząc się międzynarodowym towarzystwem, razem z firmą Noark Electric sadzimy we Wrocławiu 26 dużych drzew! NOARK Electric to firma o światowym zasięgu, zajmuje się dostarczaniem...

czytaj dalej
Rozstrzygnięcie konkursu „Nie zapomnij  o wodzie”

Rozstrzygnięcie konkursu „Nie zapomnij o wodzie”

W ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą” przeprowadziliśmy konkurs literacki „Nie zapomnij o wodzie”. Konkurs okazał się przedsięwzięciem niezwykle inspirującym, a ocenianie prac zapewniło jury bardzo wiele skrajnych emocji, od śmiechu...

czytaj dalej
Rozstrzygnięcie konkursu „Żar leje się z nieba”

Rozstrzygnięcie konkursu „Żar leje się z nieba”

Kolejny etap realizacji naszego projektu "Hydrozagadka - jak wygrać z suszą?" dobiegł końca. Tym razem poznamy zwycięzców konkursu video w temacie wody. 30 wrzesnia mieliśmy zaszczyt być zaproszeni na  Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”....

czytaj dalej
Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

Przed nami jubileuszowa 40. edycja Ale Kino! Festiwal odbędzie się między 1 a 7 października w Poznaniu oraz między 30 listopada a 4 grudnia na platformie www.alekino.com. Wspólnie z twórcami Festiwalu posadzimy 40 drzew w Poznaniu! Ale Kino! to...

czytaj dalej