Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

21 grudnia 2022 | Nowości

Technologia towarzyszy nam każdego dnia i wspaniale ułatwia oraz uprzyjemnia życie, choć oczywiście nie jest bez wad i ma swoją ciemną stronę.

Przykładowo, szeroka dostępność urządzeń wiąże się nierozerwalnie z ciągle rosnącą liczbą elektroodpadów, którymi, by nie utonąć w morzu elektrośmieci, potrzebujemy rozsądnie gospodarować. Dlatego tak istotny jest recykling elektroodpadów, to on umożliwia m.in. odzysk surowców, co obniża koszty technologiczne w procesie produkcji oraz zmniejsza stopień wykorzystania naturalnych zasobów.

Aby recykling miał szanse wzrastać na wysoką skalę, bardzo ważna jest edukacja i poszerzanie świadomości użytkowników urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
Tym właśnie, czyli m.in. edukacją oraz recyklingiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego zajmuje się grupa Biosystem, dzięki której Fundacja Aeris Futuro otrzymała darowiznę w wysokości 16 598 zł!

Z okazji 20-lecia firma Biosystem zorganizowała dla klientów konkurs recyklingowy na największą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zwycięzcą konkursu „(Prze)tworzymy to razem!” zostało przedsiębiorstwo, którego pracownicy zebrali największą masę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Łącznie wszystkim finalistom udało się zebrać aż 16 598 kg zużytego sprzętu, Biosystem za każdy 1 kg elektroodpadów przekazał 1 zł na rzecz fundacji chroniącej środowisko, a zużyty sprzęt trafił do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem SA w Bolęcinie.

I miejsce w konkursie zajęła firma Siemens Healthcare Sp. z o.o. i zdecydowała, że środki zostaną przekazane Fundacji Aeris Futuro!

Serdecznie dziękujemy za zaufanie!

Kwota, która została przekazana, umożliwi posadzenie wielu drzew oraz stworzenie wydarzeń dotyczących gospodarowania odpadami.

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej