Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

21 grudnia 2022 | Nowości

Technologia towarzyszy nam każdego dnia i wspaniale ułatwia oraz uprzyjemnia życie, choć oczywiście nie jest bez wad i ma swoją ciemną stronę.

Przykładowo, szeroka dostępność urządzeń wiąże się nierozerwalnie z ciągle rosnącą liczbą elektroodpadów, którymi, by nie utonąć w morzu elektrośmieci, potrzebujemy rozsądnie gospodarować. Dlatego tak istotny jest recykling elektroodpadów, to on umożliwia m.in. odzysk surowców, co obniża koszty technologiczne w procesie produkcji oraz zmniejsza stopień wykorzystania naturalnych zasobów.

Aby recykling miał szanse wzrastać na wysoką skalę, bardzo ważna jest edukacja i poszerzanie świadomości użytkowników urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
Tym właśnie, czyli m.in. edukacją oraz recyklingiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego zajmuje się grupa Biosystem, dzięki której Fundacja Aeris Futuro otrzymała darowiznę w wysokości 16 598 zł!

Z okazji 20-lecia firma Biosystem zorganizowała dla klientów konkurs recyklingowy na największą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zwycięzcą konkursu „(Prze)tworzymy to razem!” zostało przedsiębiorstwo, którego pracownicy zebrali największą masę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Łącznie wszystkim finalistom udało się zebrać aż 16 598 kg zużytego sprzętu, Biosystem za każdy 1 kg elektroodpadów przekazał 1 zł na rzecz fundacji chroniącej środowisko, a zużyty sprzęt trafił do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem SA w Bolęcinie.

I miejsce w konkursie zajęła firma Siemens Healthcare Sp. z o.o. i zdecydowała, że środki zostaną przekazane Fundacji Aeris Futuro!

Serdecznie dziękujemy za zaufanie!

Kwota, która została przekazana, umożliwi posadzenie wielu drzew oraz stworzenie wydarzeń dotyczących gospodarowania odpadami.

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej