Sadzimy lipy z firmą AsstrA

18 listopada 2021 | Nowości

sadzimy lipy

Dzisiaj w ramach projektu CZAS NA LAS, razem z wolontariuszami z AsstrA, sadzić będziemy 190 drzew na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Polance Hallera. Tym razem sadzimy lipy, jedno z piękniejszych i cenniejszych drzew w Polsce.

 

Gdzie i kiedy sadzimy lipy? Kilka słów o Polance Hallera

Polanka Hallera to wieś znajdująca się w województwie małopolskim, pod Skawiną. Tego dnia – 18 listopada, 2021 roku – sadzimy tutaj 190 lip, które skompensować mają emisję 14 ton CO2.

Duża część Polanki Hallera należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego – w tym Las Uniwersytecki. Ma on charakter lasu ochronnego o mieszanym charakterze. Niektóre z drzew są w stanie prawidłowo funkcjonować, inne nie pasują do siedliska bądź zaczynają zamierać. Sadząc nowe drzewa, chcemy wzmocnić strukturę lasu, urozmaicić jego bioróżnorodność oraz przyczynić się do zalesiania Polski. Nie jest to pierwszy ani ostatni raz, gdy wspieramy Polankę Hallera, sadząc tu drzewa różnych gatunków.

 

AsstrA – nasz partner w dzisiejszej akcji sadzenia drzew

Firma transportowo-logistyczna AsstrA-Associated Traffic AG postanowiła przyczynić się do walki o nasze środowisko. Dzięki nim tego dnia posadzimy 190 lip, a w sadzeniu pomagać nam będą wolontariusze z samej firmy.

Akcja ta jest częścią strategii CSR, która ma pomóc firmom stać się bardziej przyjaznym środowisku oraz zielonym, a jednocześnie zaangażować pracowników do działania na rzecz dobra wspólnego. Dzięki akcjom sadzenia są w stanie wspomóc środowisko oraz zrekompensować swój ślad węglowy.

 

Dlaczego sadzimy lipy?

Lipa, inaczej znana też jako Tilia ma kilka ciekawych zalet, o których niektórzy mogą nie wiedzieć. Jest rośliną miododajną, uwielbianą przez pszczoły. W dodatku drzewo to słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości, a z jej liści sporządzać można również herbatę. Lipy to długowieczne drzewa, są w stanie osiągnąć wiek nawet 1000 lat. Mogą także służyć jako drzewa ozdobne i świetnie radzą sobie z zanieczyszczeniami. Póki nie grozi jej susza, radzi sobie doskonale, szczególnie, że w Polsce uznawana jest za jeden z gatunków rodzimych. Na koniec ciekawostka: nazwa 7 miesiąca – lipca, wzięła się właśnie od lipy, która wówczas ma okres kwitnienia.

 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie AsstrA za współpracę w ramach projektu CZAS NA LAS.

Jeżeli Ty także zastanawiasz się nad zasadzeniem drzewa, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.

Najnowsze artykuły

Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Sadzenie z pracownikami Wienerberger

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny. Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu...

czytaj dalej
Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z firmą Chubb dziś, czyli 3 listopada rozpoczynamy sadzenie aż 500 drzew! Grupa 30 wolontariuszy firmy Chubb, wspierana przez Urząd Miasta Radomia zamieni opanowany przez roślinność inwazyjną teren miejski w przestrzeń, która stanie się zieloną...

czytaj dalej
Wspólnie z firmą Chubb sprzątamy Warszawę

Wspólnie z firmą Chubb sprzątamy Warszawę

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody razem z wolontariuszami firmy Chubb oraz Zarządem Zieleni m. st. Warszawy przeprowadziliśmy w ramach programu „Czysta Akcja” operację sprzątania okolic Kopca Powstania Warszawskiego. Program „Czysta Akcja”...

czytaj dalej
Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Dziś, 5 października, w pięknej aurze złotej polskiej jesieni, ciesząc się międzynarodowym towarzystwem, razem z firmą Noark Electric sadzimy we Wrocławiu 26 dużych drzew! NOARK Electric to firma o światowym zasięgu, zajmuje się dostarczaniem...

czytaj dalej