Sadzenie z pracownikami Wienerberger

5 listopada 2022 | Nowości

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny.

Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu mieszkańców częstochowskiej dzielnicy Gnaszyn Kawodrza i pracowników Fundacji Aeris Futuro, wspólnie wykonamy kawał roboty i posadzimy 500 sadzonek.

Przeprowadzone nasadzenia są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy podczas dialogu społecznego, jak również są częścią podejmowanych przez firmę działań mających na celu rozwój bioróżnorodności w lokalizacjach produkcyjnych.

Dzisiejsza akcja pierwszy krok ku zazielenieniu częstochowskiej fabryki ceramiki budowlanej – skupiliśmy się na realizacji nasadzeń w okolicach hałdy gliny znajdującej się przy ulicy Wygodnej.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla mieszkańców i pracowników firmy są warsztaty z budowania budek lęgowych oraz domków dla owadów. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać wykładu o ornitologii i dzikich zapylaczach, a przy tym zdobyć nową wiedzę.

Nasadzenia w okolicy hałdy przy ulicy Wygodnej to pierwszy etap działań na rzecz rozwoju bioróżnorodności i dobrostanu mieszkańców.

Wiosną, firma planuje realizację kolejnego etapu prac: wykonanie dodatkowych nasadzeń na terenie zakładu produkcyjnego oraz wysianie łąki na terenie hałdy.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Wienerberger za to działanie na rzecz środowiska. Trzymajmy kciuki, aby jak najwięcej sadzonek się przyjęło i dziękujemy za wspólną realizację projektu.

Najnowsze artykuły

Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Siemens Healthcare i Biosystem doceniły naszą fundację

Technologia towarzyszy nam każdego dnia i wspaniale ułatwia oraz uprzyjemnia życie, choć oczywiście nie jest bez wad i ma swoją ciemną stronę. Przykładowo, szeroka dostępność urządzeń wiąże się nierozerwalnie z ciągle rosnącą liczbą elektroodpadów, którymi, by nie...

czytaj dalej
Świąteczne warsztaty w duchu ekologii

Świąteczne warsztaty w duchu ekologii

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędą się dzisiaj bezpłatne warsztaty „Dekoracje świąteczne w duchu zero i less waste”, gdzie uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wiele na temat zmiany klimatu i tego, jak można walczyć z jej skutkami także w okresie...

czytaj dalej
Warsztaty „Las w słoiku” z firmą Trefl

Warsztaty „Las w słoiku” z firmą Trefl

Dziś, 05.12, mamy okazję przeprowadzić warsztaty „Las w słoiku” z pracownikami Fabryki Kart Trefl. Uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje zdolności manualne, a przy okazji nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, w tym przede wszystkim jak założyć swój...

czytaj dalej
Sadzimy drzewa w parku pietrzykowickim

Sadzimy drzewa w parku pietrzykowickim

Dziś sadzimy drzewa w parku w Pietrzykowicach na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Już niedługo mieszkańcy spacerujący po pietrzykowickim parku będą mogli na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Naszym partnerem w tej akcji jest firma Kyndryl. W...

czytaj dalej
Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z Chubb sadzimy drzewa owocowe

Razem z firmą Chubb dziś, czyli 3 listopada rozpoczynamy sadzenie aż 500 drzew! Grupa 30 wolontariuszy firmy Chubb, wspierana przez Urząd Miasta Radomia zamieni opanowany przez roślinność inwazyjną teren miejski w przestrzeń, która stanie się zieloną oazą...

czytaj dalej