Sadzenie z pracownikami Wienerberger

5 listopada 2022 | Nowości

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny.

Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu mieszkańców częstochowskiej dzielnicy Gnaszyn Kawodrza i pracowników Fundacji Aeris Futuro, wspólnie wykonamy kawał roboty i posadzimy 500 sadzonek.

Przeprowadzone nasadzenia są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy podczas dialogu społecznego, jak również są częścią podejmowanych przez firmę działań mających na celu rozwój bioróżnorodności w lokalizacjach produkcyjnych.

Dzisiejsza akcja pierwszy krok ku zazielenieniu częstochowskiej fabryki ceramiki budowlanej – skupiliśmy się na realizacji nasadzeń w okolicach hałdy gliny znajdującej się przy ulicy Wygodnej.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla mieszkańców i pracowników firmy są warsztaty z budowania budek lęgowych oraz domków dla owadów. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać wykładu o ornitologii i dzikich zapylaczach, a przy tym zdobyć nową wiedzę.

Nasadzenia w okolicy hałdy przy ulicy Wygodnej to pierwszy etap działań na rzecz rozwoju bioróżnorodności i dobrostanu mieszkańców.

Wiosną, firma planuje realizację kolejnego etapu prac: wykonanie dodatkowych nasadzeń na terenie zakładu produkcyjnego oraz wysianie łąki na terenie hałdy.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Wienerberger za to działanie na rzecz środowiska. Trzymajmy kciuki, aby jak najwięcej sadzonek się przyjęło i dziękujemy za wspólną realizację projektu.

Najnowsze artykuły

2023 – rok nowych inicjatyw!

2023 – rok nowych inicjatyw!

Dzięki współpracy całego zespołu w roku 2023 udało się powołać do życia wiele nowych koncepcji, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach. Rok 2023 był zdecydowanie rokiem nowych inicjatyw!  Bardzo cenimy sobie doświadczenie, które zdobywamy z każdym rokiem...

czytaj dalej
Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej