Sadzenie z pracownikami Wienerberger

5 listopada 2022 | Nowości

Dzisiaj czeka nas sadzenie z pracownikami Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy – dzielnicy Gnaszyn Kawodrza. W planach mamy zasadzenie 500 sadzonek brzozy i sosny.

Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu mieszkańców częstochowskiej dzielnicy Gnaszyn Kawodrza i pracowników Fundacji Aeris Futuro, wspólnie wykonamy kawał roboty i posadzimy 500 sadzonek.

Przeprowadzone nasadzenia są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy podczas dialogu społecznego, jak również są częścią podejmowanych przez firmę działań mających na celu rozwój bioróżnorodności w lokalizacjach produkcyjnych.

Dzisiejsza akcja pierwszy krok ku zazielenieniu częstochowskiej fabryki ceramiki budowlanej – skupiliśmy się na realizacji nasadzeń w okolicach hałdy gliny znajdującej się przy ulicy Wygodnej.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla mieszkańców i pracowników firmy są warsztaty z budowania budek lęgowych oraz domków dla owadów. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać wykładu o ornitologii i dzikich zapylaczach, a przy tym zdobyć nową wiedzę.

Nasadzenia w okolicy hałdy przy ulicy Wygodnej to pierwszy etap działań na rzecz rozwoju bioróżnorodności i dobrostanu mieszkańców.

Wiosną, firma planuje realizację kolejnego etapu prac: wykonanie dodatkowych nasadzeń na terenie zakładu produkcyjnego oraz wysianie łąki na terenie hałdy.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Wienerberger za to działanie na rzecz środowiska. Trzymajmy kciuki, aby jak najwięcej sadzonek się przyjęło i dziękujemy za wspólną realizację projektu.

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej