TREFL – tworzymy „Las w słoiku”

Na początku grudnia mieliśmy okazję przeprowadzić warsztaty Las w słoikuz pracownikami Fabryki Kart Trefl. Uczestnicy mogli rozwinąć swoje zdolności, a przy okazji nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, w tym między innymi, jak założyć swój własny ekosystem w słoju.

Czym jest „Las w słoiku”?

Zajęcia miały na celu dostarczyć to, czego wielu osobom brakuje nam w codziennym życiu – kontaktu z naturą. Kontakt z przyrodą wpływa pozytywnie na człowieka pod wieloma względami, pozwala się uspokoić oraz odpocząć od hałasu i pośpiechu typowego dla miasta. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na spacer do parku czy lasu, ale las w słoiku może zapewnić nam chociaż część tego doświadczenia.

W trakcie warsztatów pokazaliśmy kolejne etapy tworzenia tytułowego „lasu w słoiku” i dzieliliśmy się wieloma informacjami na temat leśnej flory i natury.

Las w słoiku często kojarzy się z mchem, różnymi roślinami, ziemią czy żwirem. Tak naprawdę podstawą jest, by wiedzieć, które rzeczy sprawiają, że całość funkcjonuje. Pozostałe składniki będą pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Dlatego jeden słój może znacznie różnić się od drugiego, a sam kształt naczynia też nie ogranicza się do jednego. Każdy uczestnik mógł stworzyć swój własny, na swój sposób unikalny, miniaturowy las w słoiku, zabrać go do domu i obserwować, jak zmienia się wraz z upływem czasu. I w dodatku nikt nie musi martwić się o podlewanie – woda będzie krążyć w zamkniętym obiegu. Wykonany na warsztatach projekt będzie służyć uczestnikom nawet przez kolejne lata jako śliczna ozdoba i mały dodatek natury w ich domach.

Z kim mieliśmy okazję pracować?

Warsztaty mieliśmy okazję przeprowadzić z pracownikami Fabryki Kart Trefl – dobrze znanego w naszym kraju producenta kart do gry, gier planszowych i towarzyskich. Początki firmy sięgają aż 1947 roku, a od tego czasu przeszli długą drogę. Od 2020 Trefl prowadzi inwestycję „Ekofabryka”, przy której tworzeniu na uwadze było dobro planety i przyjęta przez firmę polityka środowiskowa.

Serdecznie dziękujemy firmie Trefl za udział w naszych warsztatach. Mamy nadzieję, że uczestnicy miło spędzili czas i dowiedzieli się czegoś nowego na poruszane tematy.