Ekokącik na Open Eyes Economy Summit 3

1 grudnia 2018 | Nowości

20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. W tym roku na zainteresowanych ekonomią wartości rodziców oraz ich dzieci czekał specjalny Ekokącik przygotowany przez Fundację Aeris Futuro!

Organizatorzy kongresu OEES postanowili w tym roku szczególnie mocno zatroszczyć się o uczestników z małymi dziećmi. Z tego względu zaprosili Fundację Aeris Futuro do stworzenia miejsca, gdzie rodzice mogliby zostawić na pewien czas swoje pociechy, a następnie w pełnym wymiarze uczestniczyć w kongresie, nie rozłączając się na długo ze swoimi pociechami. Tak powstał Ekokącik!

Mobilny Ekokącik to projekt Fundacji Aeris Futuro, którego ideą jest stworzenie rodzicom z dziećmi komfortowego miejsca podczas różnych wydarzeń, np. konferencji. Jest to miejsce aktywnej zabawy i edukacji ekologicznej oraz spędzania kreatywnie  czasu. A jakie atrakcje czekały na uczestników?

Strefa Baby Zone – przeznaczona była dla dzieci do lat 3 wraz z opiekunami. Można tam było przewinąć malucha i odpocząć razem z nim. W tym celu zapewniliśmy m.in. przewijak z naturalnymi środkami czystości i pieluszkami, miękkie pufy oraz wygodne poduszki dla opiekunów i dzieci, zabawki drewniane, szmaciane i hand made, zabawki wspierające ruch i wiele innych.

Strefa Kids Zone, to kolejne miejsce, przygotowane jednak dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Znalazły się tam: zabawy ruchowe, stanowiska do samodzielnego wykonywania prac plastycznych, stanowisko z książeczkami edukacyjnymi, przy którym (wspólnie z opiekunem) dzieci czytały i słuchały ciekawych opowieści, stanowisko z grami planszowymi.

W przygotowaniu Ekokącika pomogli nam:

 

 

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia kolejnych podobnych wydarzeń wraz z naszą Fundacją!

Ekokącik pozwoli organizatorom zorganizować przestrzeń przyjazną dla rodziców z dziećmi, tak, aby każdy mógł w wygodnej formie uczestniczyć np. w konferencji / kongresie.

Za recenzje Ekokącika niech posłuży wiadomość, jaką otrzymaliśmy:

Łucja Reczek: Bardzo dziękuję, Fundacjo Aeris Futuro, za fantastyczną opiekę nad dziećmi podczas tegorocznego Open Eyes Economy Summit! Dzięki Wam konferencja przerodziła się w rodzinną przygodę. Gabrysia i Jagoda wróciły z kartonową budą pod pachą, zachwycone z „przedszkola w pracy u mamy i taty”. A świerczek zostanie posadzony w ogrodzie, jak tylko miną mrozy!”

Co możesz zyskać?

W naszym mobilnym Ekokąciku pragniemy wspierać i propagować polskich przedsiębiorców, którzy produkują produkty dziecięce z naturalnych i bezpiecznych materiałów.

Pragniemy współpracować z firmami, którzy tworzą naturalne, ekologiczne i lokalne produkty.

Szczególną wartością są dla nas produkty, które sprzyjają rodzinie i bliskim relacjom dziecka z rodzicem.

Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także edukacja ekologiczna dzieci i rodziców oraz budowanie świadomego podejścia do życia.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Więcej na temat tegorocznego kongresu Open Eyes Economy Summit: www.oees.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z OEES 3 w Krakowie!

Najnowsze artykuły

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days 15-17 lipca 2022

Krakow Summer Animation Days to plenerowa impreza filmowa, która od 14 lat wzbogaca ofertę kulturalną Miasta Kraków w okresie letnim. W naturalnej scenerii sali kinowej pod gołym niebem - na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem. Rozpoczynające...

czytaj dalej
Sadzimy byliny z dentsu Polska

Sadzimy byliny z dentsu Polska

Jest wiele sposobów by pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz przyczynić się społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś sadzimy byliny i edukujemy przyrodniczo.  Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy oraz wolontariuszami firmy dentsu Polska...

czytaj dalej
Finał konkursu w temacie retencji wody

Finał konkursu w temacie retencji wody

23 czerwca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się Gala Finałowa projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”. Poznajmy zwycięzców konkursu w temacie retencji wody. Celem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat sytuacji...

czytaj dalej