Ekokącik na Open Eyes Economy Summit 3

1 grudnia 2018 | Nowości

20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. W tym roku na zainteresowanych ekonomią wartości rodziców oraz ich dzieci czekał specjalny Ekokącik przygotowany przez Fundację Aeris Futuro!

Organizatorzy kongresu OEES postanowili w tym roku szczególnie mocno zatroszczyć się o uczestników z małymi dziećmi. Z tego względu zaprosili Fundację Aeris Futuro do stworzenia miejsca, gdzie rodzice mogliby zostawić na pewien czas swoje pociechy, a następnie w pełnym wymiarze uczestniczyć w kongresie, nie rozłączając się na długo ze swoimi pociechami. Tak powstał Ekokącik!

Mobilny Ekokącik to projekt Fundacji Aeris Futuro, którego ideą jest stworzenie rodzicom z dziećmi komfortowego miejsca podczas różnych wydarzeń, np. konferencji. Jest to miejsce aktywnej zabawy i edukacji ekologicznej oraz spędzania kreatywnie  czasu. A jakie atrakcje czekały na uczestników?

Strefa Baby Zone – przeznaczona była dla dzieci do lat 3 wraz z opiekunami. Można tam było przewinąć malucha i odpocząć razem z nim. W tym celu zapewniliśmy m.in. przewijak z naturalnymi środkami czystości i pieluszkami, miękkie pufy oraz wygodne poduszki dla opiekunów i dzieci, zabawki drewniane, szmaciane i hand made, zabawki wspierające ruch i wiele innych.

Strefa Kids Zone, to kolejne miejsce, przygotowane jednak dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Znalazły się tam: zabawy ruchowe, stanowiska do samodzielnego wykonywania prac plastycznych, stanowisko z książeczkami edukacyjnymi, przy którym (wspólnie z opiekunem) dzieci czytały i słuchały ciekawych opowieści, stanowisko z grami planszowymi.

W przygotowaniu Ekokącika pomogli nam:

 

 

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia kolejnych podobnych wydarzeń wraz z naszą Fundacją!

Ekokącik pozwoli organizatorom zorganizować przestrzeń przyjazną dla rodziców z dziećmi, tak, aby każdy mógł w wygodnej formie uczestniczyć np. w konferencji / kongresie.

Za recenzje Ekokącika niech posłuży wiadomość, jaką otrzymaliśmy:

Łucja Reczek: Bardzo dziękuję, Fundacjo Aeris Futuro, za fantastyczną opiekę nad dziećmi podczas tegorocznego Open Eyes Economy Summit! Dzięki Wam konferencja przerodziła się w rodzinną przygodę. Gabrysia i Jagoda wróciły z kartonową budą pod pachą, zachwycone z „przedszkola w pracy u mamy i taty”. A świerczek zostanie posadzony w ogrodzie, jak tylko miną mrozy!”

Co możesz zyskać?

W naszym mobilnym Ekokąciku pragniemy wspierać i propagować polskich przedsiębiorców, którzy produkują produkty dziecięce z naturalnych i bezpiecznych materiałów.

Pragniemy współpracować z firmami, którzy tworzą naturalne, ekologiczne i lokalne produkty.

Szczególną wartością są dla nas produkty, które sprzyjają rodzinie i bliskim relacjom dziecka z rodzicem.

Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także edukacja ekologiczna dzieci i rodziców oraz budowanie świadomego podejścia do życia.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Więcej na temat tegorocznego kongresu Open Eyes Economy Summit: www.oees.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z OEES 3 w Krakowie!

Najnowsze artykuły

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Jesienne nasadzenia w Wrocławiu

Dziś, 5 października, w pięknej aurze złotej polskiej jesieni, ciesząc się międzynarodowym towarzystwem, razem z firmą Noark Electric sadzimy we Wrocławiu 26 dużych drzew! NOARK Electric to firma o światowym zasięgu, zajmuje się dostarczaniem...

czytaj dalej
Rozstrzygnięcie konkursu „Nie zapomnij  o wodzie”

Rozstrzygnięcie konkursu „Nie zapomnij o wodzie”

W ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą” przeprowadziliśmy konkurs literacki „Nie zapomnij o wodzie”. Konkurs okazał się przedsięwzięciem niezwykle inspirującym, a ocenianie prac zapewniło jury bardzo wiele skrajnych emocji, od śmiechu...

czytaj dalej
Rozstrzygnięcie konkursu „Żar leje się z nieba”

Rozstrzygnięcie konkursu „Żar leje się z nieba”

Kolejny etap realizacji naszego projektu "Hydrozagadka - jak wygrać z suszą?" dobiegł końca. Tym razem poznamy zwycięzców konkursu video w temacie wody. 30 wrzesnia mieliśmy zaszczyt być zaproszeni na  Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”....

czytaj dalej
Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

Sadzimy drzewa podczas 40 edycji Festiwalu Ale Kino!

Przed nami jubileuszowa 40. edycja Ale Kino! Festiwal odbędzie się między 1 a 7 października w Poznaniu oraz między 30 listopada a 4 grudnia na platformie www.alekino.com. Wspólnie z twórcami Festiwalu posadzimy 40 drzew w Poznaniu! Ale Kino! to...

czytaj dalej