Ekodzień z Aeris Futuro w CEMEX

17 listopada 2017 | Nowości

17 listopada nasza fundacja była organizatorem całodniowego eventu w siedzibie firmy Cemex w Warszawie. „EKO DZIEŃ” był atrakcyjną formą nauki ekologicznego podejścia do świata.

Pracownicy Cemexu już od godziny 9.00 mogli wziąć udział w 4 warsztatach o tematyce: „Zrób własny mikroogród”, „Ekokosmetyki z twojej własnej fabryki” , „Biżuteria upcyklingowa” oraz „Dzika kuchnia”.

Po warsztatach praktycznych dostępne były cztery równolegle wykłady na temat: „Jak pokonać smoga?”, który poprowadziła Prezes Fundacji Aeris Futuro – Joanna Mieszkowicz, „Polowanie na zdrową żywność” – Joanna Baranowska z Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej oraz Ekologia w domu i biurze. Po licznych warsztatach odbyła się kampania mailingowa z zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska.

„Wykłady były ciekawym sposobem przedstawienia zagadnień ekologicznych. Zdobyłam wiele nowych informacji związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Wielką inspiracją były również praktyczne warsztaty. Stworzyłam swoje pierwsze eko kosmetyki oraz żywy ogród w słoiku, próbowałam pierwszy raz topinambur na warsztacie z dzikiej kuchni”. Mówi Ania P. – pracownik firmy Cemex.

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej