2000 drzewek w Beskidzie Niskim już rośnie!

6 listopada 2018 | Nowości

W sobotę 20 października, wolontariusze z Grupy Raben wraz z Fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością posadzili 2000 drzew w miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim. Nasadzanie odbyło się już po raz piąty i tradycyjnie było ukoronowaniem akcji „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach której Raben sadzi jedno drzewo za każdą zgodę klienta na przejście na elektroniczną fakturę. Do tej pory, w całej Polsce, firma posadziła prawie 12 000 drzew.

Akcja nasadzania drzew przez pracowników Grupy Raben, lokalną społeczność oraz Fundację Aeris Futuro to już firmowa tradycja. Tym razem wolontariusze spotkali się w okolicach miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim, aby posadzić 1200 sztuk grabów800 drzewek robinii akacjowej oraz postawić ogrodzenie chroniące nowopowstały las przed zwierzyną. Szacowana akumulacja CO2 za pośrednictwem nasadzonych 20 października 2018 r. drzew to 150 ton.

„Tegoroczne nasadzenia odbyły się na terenach rolniczych po byłym PGR w miejscowości Krzywa w urokliwym Beskidzie Niskim. Celem akcji było stworzenie odpowiednich warunków w obliczu zmieniającego się klimatu. Pasy grabowe stworzą naturalne bariery ograniczające wiatr w otwartych przestrzeniach, pomogą w zacienieniu i ograniczaniu parowania, drzewa zatrzymają także wody opadowe. Przysłużą się także ptakom i owadom. Opadające liście będą wzbogacać ubogą w próchnicę górską glebę, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie różnorodności biologicznej na tym obszarze”. – opowiada Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro.

Sadzenie drzew to ukoronowanie programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben stara się zachęcić do proekologicznej postawy i przekonać swoich klientów o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na e-fakturę to jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. W 2017 roku aż 2000 firm zgodziło się zrezygnować z papierowych faktur na rzecz ich elektronicznej wersji, dlatego w sobotę, 20 października 2018, pracownicy mogli posadzić w ich imieniu właśnie taką ilość drzew.

Wspólne sadzenie drzew to już tradycja w Grupie Raben. W tym roku tradycyjnie już w akcji wzięli udział pracownicy, którzy zabrali ze sobą swoje rodziny i przyjaciół. Po ciężkiej pracy na wszystkich uczestników czekało integracyjne ognisko. Ale nie tylko… Można było również wykonać zdjęcie techniką sprzed prawie 170 lat, wspaniałym wielkoformatowym aparatem sprzed stulecia. Nie było łatwo, ale zdjęcia wyszły magicznie.

O naszej wspólnej akcji pisaliśmy także na profilu FB Fundacji: Czas na Las z Raben

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Najnowsze artykuły

2023 – rok nowych inicjatyw!

2023 – rok nowych inicjatyw!

Dzięki współpracy całego zespołu w roku 2023 udało się powołać do życia wiele nowych koncepcji, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach. Rok 2023 był zdecydowanie rokiem nowych inicjatyw!  Bardzo cenimy sobie doświadczenie, które zdobywamy z każdym rokiem...

czytaj dalej
Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej