Warsztat przyrodniczy – Zdjęcie fitosocjologiczne

Warsztat przyrodniczy – Zdjęcie fitosocjologiczne

Na tym warsztacie poznajemy obraz złożoności przyrody badając bioróżnorodność niewielkiego skrawka terenu, który jest reprezentatywny dla całości obszaru. Analizujemy każdy widoczny gatunek i uczymy się go rozpoznawać używając specjalnych atlasów. Możliwe jest wykonanietakiego „zdjęcia” w praktycznie każdym terenie. Wcześniej nawet się nie spodziewamy, jak bogate jest życie wokół nas.

Warsztat – Dzikie rośliny jadalne

Warsztat – Dzikie rośliny jadalne

„Dzikie rośliny jadalne” to niezwykłe warsztaty, podczas których uczestnicy odkrywają najpyszniejsze dziko rosnące rośliny jadalne. Razem wyruszamy w teren do lasu lub na łąki, w poszukiwaniu skarbów natury. Następnie wspólnie przygotowujemy z nich pyszne dania. Możemy również zorganizować warsztaty online, skupiające się głównie na części teoretycznej. Nasz ekspert opowie, jak i gdzie szukać jadalnych dzikorosnących…

Warsztat – Kokedama

Warsztat – Kokedama

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć oryginalne, wiszące kompozycje roślinne. Ta technika uprawy roślin w zielonych kulach z mchu wywodzi się z Japonii. Podczas warsztatów każdy z uczestników dowie się, jak odpowiednio dobrać materiały, rośliny oraz jak stworzyć taką zieloną kulę. Uczestnicy wyjadą z warsztatów ze swoją kompozycją oraz z wiedzą jak pielęgnować.

Warsztat – Las w słoiku

Warsztat – Las w słoiku

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć własny ekosystem, który będzie samowystarczalny ogrodem zamkniętym w dużym słoju. Taki ogród w słoiku, ma szansę przetrwać wiele lat bez podlewania. Budowa mikroogrodu w słoiku będzie poprzedzona mini wykładem jak funkcjonują ekosystemy oraz jak przygotować kompozycje z słoju aby była samowystarczalna. 

To wszystko.

To wszystko.