Medtronic -sadzenie drzew dla wsparcia bioróżnorodności, na terenie gminy Wieliszew

Pracownicy firmy Medtronic na co dzień projektują i doskonalą urządzenia medyczne, które wspierają zdrowie pacjentów na całym świecie. Tym razem we współpracy z naszą fundacją zadbali o zdrowie naszej planety, poprzez sadzenie drzew dla wsparcia bioróżnorodności.

Czas_na_las-sadzenie_w_Wieliszewie

Sadzenie drzew w trosce o zdrowie naszej planety

Zróżnicowane ekosystemy mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Bioróżnorodność to nie tylko czyste powietrze, woda oraz żywność, czyli elementy niezbędne dla ludzkiego  życia. Rola, jaką bioróżnorodność odgrywa w branży medycznej, jest bardzo istotna. To bioróżnorodność zapewnia nam dostęp do wielu cennych związków chemicznych, wykorzystywanych w medycynie, np. do produkcji leków. Dzięki badaniom ekosystemów budujemy coraz większą wiedzę na temat funkcjonowania świata i nas samych. Dzięki obserwacji złożoności natury projektowane są także nowe terapie, które pomagają potem w wielu schorzeniach. 

Sadzenie drzew z firmą, która dba o nasze zdrowie

Naszym partnerem podczas akcji w Wieliszewie była firma Medtronic, która jest światowym liderem w produkcji zaawansowanych technologii medycznych. Oferuje rozwiązania poprawiające jakość życia pacjentów z przewlekłymi schorzeniami oraz dostarcza innowacyjne urządzenia w takich obszarach jak kardiologia, neurologia, chirurgia i cukrzyca. 

Czas_na_las-sadzenie_w_Wieliszewie

Sadzenie drzew dla wsparcia bioróżnorodności

Jedną z prostych strategii wspierania bioróżnorodności oraz ograniczania ekspansji obcych gatunków inwazyjnych jest sadzenie rodzimych gatunków drzew. Gatunki te stanowią poważne zagrożenie dla rodzimej przyrody.

Mając na celu wsparcie rodzimej przyrody oraz walkę z gatunkami inwazyjnymi, razem z wolontariuszami firmy Medtronic posadziliśmy 1000 rodzimych gatunków drzew. Działania te miały miejsce na terenie gminy Wieliszew. Akcja ta miała na celu poprawę lokalnego ekosystemu. Pomimo wysokiej temperatury oraz niełatwych warunków do pracy, uczestnicy z zaangażowaniem podjęli się wyzwania. Niezależnie od pogody, ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni zawsze niesie pozytywne skutki dla zdrowia i samopoczucia. Mamy zatem nadzieję, że uczestnicy akcji, pomimo zmęczenia, po zakończeniu przedsięwzięcia poczuli się zrelaksowani i usatysfakcjonowani

Dzięki tej akcji teren gminy Wieliszew zyskał solidne wsparcie dla lokalnej przyrody. Z czasem obszar ten będzie mógł zamienić się w piękny, bioróżnorodny las, który wesprze walkę z negatywnymi skutkami globalnej zmiany klimatu.

Czas_na_las-sadzenie_w_Wieliszewie

Warsztaty przyrodnicze – Kokedama

Na zakończenie akcji uczestnicy wzięli udział w warsztatach tworzenia Kokedamy. Podczas warsztatów stworzyli piękne roślinne kule. Była to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności z zakresu ogrodnictwa oraz estetyki, łącząc sztukę z naturą. Uczestnicy poznali techniki formowania kul z mchu i gleby. Dowiedzieli się, jakie rośliny najlepiej nadają się do tej formy uprawy. Dzięki tym warsztatom zdobyli nowe umiejętności w tworzeniu unikalnych dekoracji roślinnych. Takie warsztaty to również doskonała okazja do relaksu oraz rozwijania swojej kreatywności.

Dziękujemy firmie Medtronic i wszystkim uczestnikom akcji sadzenia w ramach programu „Czas na las” za kolejną wspaniałą inicjatywę, wspierającą naszą rodzimą przyrodę. Wspólnymi siłami możemy stworzyć lepszy klimat dla przyszłości!