ALFA ELEKTRO – nasadzenia w parku narodowym

Dnia 31.10 mogliśmy towarzyszyć Alfa Elektro w ich pierwszej akcji tego typu. Posadziliśmy 1000 drzew w Parku Narodowym Gór Stołowych. Drzewa, które sadziliśmy to jodła pospolita, buk zwyczajny i klon jawor.

Gdzie odbyła się ta akcja?

Po raz kolejny na miejsce nasadzeń wybrany został znajdujący się na terenie Sudetów Środkowych Park Narodowy Gór Stołowych. Park powstał w 1993 r., a jego powierzchnia sięga blisko 6340 ha. W PNGS od dłuższego czasu przeważają monokultury świerkowe, stąd przebudowa Parku jest zabiegiem niezbędnym i pilnym. Nasze nasadzenia mają na celu uzupełnienie strat i zwiększenie różnorodności gatunkowej. Dzięki tej akcji teren wzbogacą drzewa adekwatne do siedliska czyli jodły, buki i klony.

Z kim przeprowadziliśmy te nasadzenia w parku?

Firma Alfa Elektro jest dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów i obecnie w całej Polsce posiada aż 60 hurtowni. Firma dąży do idei zrównoważonego rozwoju i robi to na wiele sposobów: np. jako pierwszy dystrybutor w Polsce utworzyła stanowisko Sustainability Manager, w 2019 zmierzyła swój ślad węglowy i zmierza do obniżenia go, a ponadto organizuje akcję „Zielony wrzesień”, podczas której współpracuje z dostawcami dbającymi o środowisko.
Październikowa akcja sadzenia drzew razem z firmą Alfa Elektro po raz kolejny wsparła przesłanie, że również biznes może dołączyć się do działań na rzecz planety.

Serdecznie dziękujemy Alfa Elektro za współpracę i zasadzenie z nami drzew w ramach programu Czas na Las.