MOBILNY EKOKĄCIK - propozycja współpracy

 

Mobilny EkoKącik to bezpieczna przestrzeń dla dzieci, przeznaczone na aktywną zabawę, edukację ekologiczną oraz kreatywne spędzenie czasu. Jednym z najważniejszych elementów naszego projektu jest edukacja ekologiczna dzieci i rodziców oraz budowanie świadomego podejścia do życia. Chcemy stworzyć komfortowego miejsca dla najmłodszych na czas wydarzeń niekoniecznie dla nich przeznaczonych.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby organizatorów wydarzeń, którzy szukają rozwiązania, by w evencie mogła wziąć udział jak największa ilość uczestników, również rodziców z małymi dziećmi. Organizatorzy mogą zaprosić Fundację Aeris Futuro do stworzenia miejsca dla dzieci, by rodzice mieli szansę wziąć udział w ich wydarzeniu i nie martwić się o szukanie opiekuna na malucha przez ten czas.

 

Mobilny EkoKącik dla dzieci!

Będzie obecny podczas małych i dużych wydarzeń w całej Polsce.

 

Nasz projekt jest skierowany do najmłodszych. Kącik będzie składał się z dwóch stref, zakładających inne rozrywki i zajęcia dla dzieci, zależnie od wieku: I. Baby zone oraz II. Kids zone.

Idea Mobilnego Ekokącika zakłada:

 • Wspieranie naturalnego rozwoju dziecka dostosowanego do jego wieku, rozbudzenie jego kreatywności, uważności i samodzielności.
 • Zastosowanie zasad komunikacji opartej na empatii, bez kar i nagród.
 • Zastosowanie produktów naturalnych, lokalnych oraz tych z recyklingu.
 • Baby zone (strefa I) przeznaczone jest dla maluszków do lat 3 pod opieką opiekuna. Szczególny nacisk położony na doznania sensoryczne, rozwijające zmysły. W tej strefie dostępny będzie przewijak z naturalnymi środkami czystości i pieluszkami, miękkie pufy, poduszki wygodne dla opiekunów i dzieci, zabawki drewniane, szmaciane, handmade, zabawki wspierające ruch – ślizgawka, drabinka, zabawki wspierające rozwój zdolności manualnych (przesypywanki, przelewajki i inne).
 • Kids zone (strefa II) skierowana jest do dzieci w przedziale 3-8 lat. Znajdą się tam stanowiska do wykonania samodzielnych prac plastycznych, kącik z książeczkami o przyrodzie, lesie, świecie, gdzie wspólnie z opiekunem dzieci będą czytały i słuchały ciekawych opowieści, kącik eksperymentów fizycznych, chemicznych, kącik gier planszowych – małych i dużych, zabawki wspierające ruch (ślizgawki, drabinki).
 • Dzieci będą mogły zabrać ze sobą zrobione przez siebie dzieła.

 

W naszym Mobilnym EkoKąciku:

 • Pragniemy wspierać i propagować polskich przedsiębiorców, którzy produkują produkty dziecięce z naturalnych i bezpiecznych materiałów.
 • Pragniemy współpracować z firmami, którzy tworzą naturalne, ekologiczne i lokalne produkty.
 • Szczególną wartością są dla nas produkty, które sprzyjają rodzinie i bliskim relacjom dziecka z rodzicem.
 • Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także edukacja ekologiczna dzieci i rodziców oraz budowanie świadomego podejścia do życia.

DWIE STREFY DZIAŁANIA

Jakie są korzyści?

 • Twój produkt zobaczą uczestnicy dużych konferencji i wydarzeń różnego charakteru.
 • Będzie reklamowany bez fizycznego udziału przedstawiciela Twojej firmy.
 • Twoje logo będzie umieszczone na wszystkich stronach Mobilnego EkoKącika w mediach i na materiałach drukowanych.
 • Na stronie internetowej Mobilnego EkoKącika w naszych kanałach będzie link bezpośrednio do Twojego sklepu.
 • W Mobilnym EkoKąciku mogą być prezentowane materiały promocyjne – wizytówki, ulotki, gadżety.
 • Na podstronie Mobilnego EkoKącika i na profilu Fundacji na Facebooku zamieścimy recenzje otrzymanych produktów.
 • Otrzymasz zdjęcia z działań Mobilnego EkoKącika podczas wydarzenia.
 • Uzyskasz znak  “Przyjaciel EkoKącika Aeris Futuro” wraz z możliwością korzystania z tego znaku na swoje potrzeby.
 • Podniesiesz zaufanie do swojej marki wśród klientów – społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i wybiera producentów „z duszą”, którzy pracują zgodnie z wyższymi wartościami.
 • Wyróżnisz się na tle innych producentów.

MOBILE ECOCORNER IS SUPPORTED BY:

O MOBILNY EKOKĄCIKU:

"Prawie co miesiąc jestem na różnych wydarzeniach, gdzie prowadzę warsztaty dla dzieci i sprzedaję swoją książkę "Twórz z dzieckiem" z 30 pomysłami na eko zabawki. Widzę jaki marketingowy potencjał tkwi w tym, że potencjalny klient spotyka się z moim produktem i bierze go do ręki. Dla mnie eko-kącik jest świetną możliwością pokazywania mojej książki dzieciom, bo sama nie dam radę dojechać "wszędzie".

Właścicielka
PaniKredka.pl

"W ramach współpracy z Fundacją Aeris Futuro, przygotowujemy warsztaty dla dzieci, a w zamian mamy dostęp do potencjalnych klientów na nasze chusty peruwiańskie oraz usługi fotograficzne. Projekt się dopiero rozwija, ale mamy nadzieję, że przyniesie korzyści obu stronom."

Właścicielka
MuruMuru.pl

"Bardzo dziękuję, Fundacjo Aeris Futuro, za fantastyczną opiekę nad dziećmi podczas tegorocznego Open Eyes Economy Summit! Dzięki Wam konferencja przerodziła się w rodzinną przygodę. Gabrysia i Jagoda wróciły z kartonową budą pod pachą, zachwycone z "przedszkola w pracy u mamy i taty". A świerczek zostanie posadzony w ogrodzie, jak tylko miną mrozy!ę

Łucja Reczek