Warsztaty „Las w słoiku” z firmą Trefl

5 grudnia 2022 | Nowości

Dziś, 05.12, mamy okazję przeprowadzić warsztaty Las w słoikuz pracownikami Fabryki Kart Trefl. Uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje zdolności manualne, a przy okazji nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, w tym przede wszystkim jak założyć swój własny ekosystem w słoiku.

 

Czym są warsztaty „Las w słoiku”?

Zajęcia mają na celu dostarczyć to, czego często brakuje nam w codziennym życiu – kontaktu z naturą. Kontakt z przyrodą wpływa pozytywnie na człowieka pod wieloma względami, m.in. pozwala się uspokoić, zrelaksować i odpocząć.

W trakcie warsztatów nie tylko pokażemy kolejne etapy tworzenia tytułowego „lasu w słoiku”, ale też podzielimy się wieloma informacjami na temat leśnej flory i natury, która nas otacza. Jeżeli wszystko zostanie wykonane poprawnie, nasz mały ekosystem nie będzie potrzebował więcej uwagi – zamknięty obieg w środku słoika sprawi, że będą panować tam odpowiednie warunki.

Las w słoiku często kojarzy się z mchem, różnymi roślinami, ziemią czy żwirem. Tak naprawdę podstawą jest, by wiedzieć które rzeczy sprawiają, że całość funkcjonuje. Pozostałe składniki będą pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Dlatego jeden słoik może znacznie różnić się od drugiego, a sam kształt naczynia też nie ogranicza się do jednego. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć swój własny, na swój sposób unikalny, miniaturowy las w słoiku, zabrać go do domu i obserwować, jak zmienia się wraz z upływem czasu. I w dodatku nie trzeba martwić się o podlewanie – woda będzie krążyć w zamkniętym obiegu. Wykonany na warsztatach projekt będzie służyć uczestnikom nawet przez kolejne lata jako śliczna ozdoba i mały dodatek natury w ich domach.

 

Z kim przeprowadziliśmy warsztaty?

Fabryka Kart Trefl to dobrze znany w Polsce producent kart do gry, gier planszowych i towarzyskich. Od 2020 Trefl prowadzi inwestycję „Ekofabryka”, przy której tworzeniu na uwadze było dobro planety i przyjęta przez firmę polityka środowiskowa.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Trefl za udział w naszych warsztatach. Mamy nadzieję, że uczestnicy miło spędzą czas i dowiedzą się dziś czegoś nowego.

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej
Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej