Sadzimy w ramach projektu Salesforce

14 października 2022 | Nowości

Sadzimy w ramach projektu_stronaDziś, 14 października w ramach globalnego projektu Salesforce „100 milionów drzew do 2030 roku”, towarzysząc wydarzeniu Salesforse Live Warsaw, planujemy posadzić 50 dużych drzew na terenie siedliska permakulturowego Dolina Mgieł.

Dolina Mgieł to malowniczy teren położony nad Pilicą, w okolicy wsi Gapinin, należący do otuliny Spalskiego Parku Krajobrazowego. Celem gospodarzy Doliny Mgieł jest stworzenie miejsca samowystarczalnego zarówno pod względem żywieniowym, jak i energetycznym, siedliska opartego o niezależną infrastrukturę bazującą na naturalnych materiałach i odnawialnych źródłach energii.

Plan sadzenia został dopasowany do warunków siedliska, a wybrane gatunki to: dąb zwyczajny, lipa drobnolistna, olsza czarna, grab zwyczajny oraz brzoza brodawkowata. Z każdego gatunku planujemy po posadzić po 10 sadzonek.

Dzisiejszą akcję wspierają firmy: Accenture, PWC, Transition Technologies MS, Cloobees, Sii oraz wolontariusze z Mooza i Clorce.

Dziękujemy wszystkim firmom za wsparcie i aktywne działanie w walce z globalną zmianą klimatu!

Najnowsze artykuły

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej