Nowy projekt w tematyce odpadów już w realizacji!

3 listopada 2020 | Nowości

Fundacja Aeris Futuro otrzymała w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2020 pn. „EkoMałopolska” dofinansowanie na realizację projektu „Rzecz o odpadach – międzypokoleniowe inicjatywy ekologiczne”.  

Celem projektu jest edukacja uczniów z klas IV-VIII ze szkół podstawowych z obszaru Małopolski z zakresu gospodarki odpadami oraz odpowiedzialnej konsumpcji oraz zaangażowanie młodzieży do włączenia w swoje ekologiczne działania seniorów, poprzez wspólny udział w Konkursie. 

W ramach projektu przygotowane zostaną 4 warsztaty edukacyjne w formie filmów video wzbogaconych o infografiki, które nauczyciele mogą wykorzystać w ramach prowadzonych lekcji online geografii, biologii, czy lekcji wychowawczych. Każdy materiał video skupia się na jednym problemie: marnowaniu zasobów wodnych. niewłaściwym segregowaniu odpadów, marnowaniu żywności, nieodpowiedzialnej konsumpcji. Każdy warsztat zawiera propozycję zadania domowego dla uczniów w formie zainicjowania własnych działań prowadzących do poprawy sytuacji omawianej w materiale filmowym. Filmy kończą się natomiast prezentacją zadania konkursowego dla uczniów.

Zadania konkursowe bazują na zaangażowaniu przez uczniów osób starszych ze swojej rodziny bądź lokalnej społeczności do wspólnego poszukiwania rozwiązań i wspólnego kreowania dobrych praktyk ekologicznych. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie, przez cały czas realizacji zadań konkursowych otrzymają wsparcie merytoryczne online ze strony Fundacji. Na podstawie przesłanych dokumentacji z realizacji zadań konkursowych, wyłonieni zostaną zwycięzcy.  

Już wkrótce na naszej stronie internetowej ukaże się regulamin konkursu oraz wszystkie materiały edukacyjne do pobrania. 

 

Najnowsze artykuły

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Systemu kaucyjnego możemy nie zobaczyć aż do 2030 r.

Branża napojowa i strona społeczna domagają się jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu i uchwalenia ustawy o systemie kaucyjnym. Projekt bardzo potrzebnej pod względem ochrony środowiska i gospodarczym ustawy opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z...

czytaj dalej
VII FORUM Green Smart City

VII FORUM Green Smart City

W dniach 20-21 kwietnia 2023 r., w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie odbędzie się VII Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu...

czytaj dalej
Karnawałowa uczta z kulturą czango

Karnawałowa uczta z kulturą czango

W piątek 10 lutego od 19:00 w Chacie Numinosum na warszawskim Jazdowie odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo i prowadzonymi tańcami w formule węgierskiego domu tańca (táncház). Na spotkaniach w Domach Tańca tańczy się, gra i śpiewa, ale także – a może zwłaszcza –...

czytaj dalej