W programie sadzenie tradycyjnych dla wiejskich ogródków ziół, kwiatów, krzewów i drzew, nauka wyplatania z wikliny oraz zastrzyk wiedzy o ważnej roli bioróżnorodności dla przyrody i człowieka. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy starszych i młodszych do współdziałania.
„Na naszych oczach znikają ziołowe zakątki, kwietne łąki, elementy tradycyjnej architektury drewnianej”. – Opowiada Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro. „Społeczności odcinają się od tradycji, od tego, co zawsze współgrało z naturą – to niestety smutne wnioski, dlatego postanowiłam zrealizować projekt, który przybliży choć troszkę dziedzictwo przyrodnicze regionu. Bo czy człowiek niczym drzewo może żyć bez korzeni?”
Wydarzenie jest częścią Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który obchodzony jest od 1972 roku co roku 5 czerwca. Tegoroczny temat to „Połączyć ludzi z naturą”. Więcej informacji tutaj.
Warsztaty są kulminacją REWITALIZACJI TERENU WOKÓŁ IZBY REGIONALNEJ W ŁĘTOWNI, realizowanej w ramach projektu „Wspólne działania na rzecz bioróżnorodności” dofinansowanego przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki któremu teren wokół Izby został uprzątnięty z gruzów, a w to miejsce wspólnie stworzymy przyjemne miejsce wypoczynku i edukacji dla mieszkańców i turystów.
Zapraszamy do sprawdzania aktualności na naszej stronie oraz naszej stronie na Facebooku
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Sendzimira.