Recykling ubrań i sadzenie drzew – efekty współpracy z Answear

Sadzonki drzew, które zostały posadzone w Łebie.

W ramach projektu Wear&Share, wspólnie z Answear, posadziliśmy 200 rodzimych dębów w okolicach Łeby. Celem tej inspirującej inicjatywy, która w jednym koncepcie łączy recykling ubrań oraz sadzenie drzew jest poprawa lokalnej bioróżnorodności oraz ochrona gleby przed erozją.

W jaki sposób recykling ubrań pomaga sadzić drzewa?

Co roku połowa ubrań, które kupujemy, trafia na wysypisko. Aż 40% z nich nigdy, lub prawie nigdy, nie założyliśmy. Większość z nas ma nadmiar odzieży i każdy z nas w końcu musi się zmierzyć ze stertą niepotrzebnych rzeczy. Zainicjowany przez Answear projekt Wear&Share to kreatywna odpowiedź na problem zalegających ubrań i jednocześnie sposób na wsparcie środowiska. 

Jak to działa? 

Przekazane do Answear zbędne ubrania zostają poddane recylingowi, powtórnie wykorzystane lub wprowadzone ponownie do obrotu. Część środków, które firma pozyskała w procesie recyklingu ubrań wspiera problem Czas na las i umożliwia nam sadzenie drzew na terenie całego kraju. 

Recykling ubrań to ważny element gospodarowania odpadami

Zrównoważone gospodarowanie odpadami to jedno z kluczowych i trudnych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Innowacyjne programy, zachęcające do zwrócenia uwagi na problem zalegających śmieci są bardzo istotne. Z tego względu aktywnie bierzemy udział w międzynaodowych projektach, takich jak SuPer2 oraz tworzymy własne, takie jak np. Czysta Akcja.

Projekt Wear&Share to interesująca inicjatywa, która poprzez łączenie dwóch ważnych elementów, takich jak recykling ubrań i sadzenie drzew wspiera środowisko. Przede wszystkim jednak projekt Wear&Share wyróżnia się tym, że korzystanie z niego jest bardzo łatwe i wygodne. Wystarczy po prostu niepotrzebną odzież przekazać do Answear, by wesprzeć zalesianie naszego kraju.

Dzięki zaangażowaniu osób, które zdecydowały się przekazać niepotrzebną odzież w ramach projektu Wear&Share, posadziliśmy 200 drzew na terenie Łeby.

Posadzone drzewa będą miały kluczowe znaczenie w tworzeniu stabilnego i zrównoważonego środowiska leśnego. Ich obecność przyczyni się również do zwiększonego pochłaniania dwutlenku węgla, wspierając walkę z globalną zmianą klimatu. Wybór rodzimych gatunków drzew jest niezwykle ważny dla bioróżnorodności, dlatego jak zawsze wybraliśmy rodzimy gatunek, w tym przypadku dąb bezszypułkowy

Dziękujemy firmie Answear za inspirującą inicjatywę oraz wszystkim, którzy włączyli się w projekt Wear&Share. Wierzymy, że rezultaty tego przedsięwzięcia – 200 drzew posadzonych w Łebie w ramach programu „Czas na las” staną się motywacją do kolejnych twórczych działań na rzecz ochrony środowiska!