ParkuJeMyEko w Parku Bednarskiego

8 czerwca 2019 | Nowości


Gdzie i kiedy:
Kraków 16.06.2019

Zapraszamy na moc eko-atrakcji z Fundacją Aeris Futuro!

Będzie Muzycznie – zagra dla nas żywiołowa kapela z tradycyjną muzyką węgierską – tańce w kole dla małych i dużych – o 14:00 i 20:45.

Grupa „Szépszerével”gra „Csángó” – bardzo żywiołową, transową muzykę tradycyjną wywodzącą się z Moldy I Gimeszu, regionów, które leżą po obu stronach Karpat Wschodnich, na terenie obecnej Rumunii, a kiedyś Królestwa Węgierskiego. Muzycy to uczniowie wiejskich muzykantów – Gyulai Farkas gra na skrzypcach , fletach i „kavalu”, Sámsondi Gergely nan a „koboz” I cymbałach. Często zamieniają się instrumentami. Grają, uczą tańców I śpiewania. Atutem może być fakt,że większość tańców to tańce w kręgu, więc nie trzeba mieć partnera lub partnerki, a kroki są proste, choć tempo może powodować pogubienie nóg.

Będzie Merytorycznie – o 15:00 warsztat “Dla klimatu”, który poprowadzi Asia Mieszkowicz – klimat to sprawa globalna, ale skutki zmian dotykają każdego z nas, porozmawiajmy o tym, co już się dzieje w Krakowie, jakie mamy postulaty, jak można się włączyć do działania i ruszmy do akcji, bo zostało nam kilkanaście lat, aby zatrzymać katarstrofę ludzkiej cywilzacji.

Asia Mieszkowicz – stara się zazielniać świat i umysły założycielka i prezeska Fundacji Aeris Futuro (od 2006 roku), ekspertka Koalicji Klimatycznej działającej od niemal 20 lat i zrzeszającej ponad 20 organizacji społecznych z całej Polski, promotorka Zielonych Wydarzeń, pomysłodawczyni Ekokącika (więcej niżej), współinicjatorka powołania Klastra energii w Krakowie oraz Krakowskiej Elektrowni Społecznej, a także ruchu, zwanego koalicją Kraków dla klimatu.

Będzie Milusińsko – od 15:00 utworzymy EKOKĄCIK DLA DZIECI jest miejscem przeznaczonym do swobodnej zabawy i odpoczynku dla dzieci osób uczestniczących w danym wydarzeniu. W czasie ParkuJeMyEko planujemy warsztaty stolarskie DrewnoDobre i oswajania natury z Uczenie w terenie. Będzie: kącik do czytania z książeczkami po angielsku, tipi z poduchami, błotna kuchnia, prace plastyczne z naturalnymi materiałami, nauka przez zabawę, ekspedycja poszukiwania dzikiej przyrody w parku.

Najnowsze artykuły

2023 – rok nowych inicjatyw!

2023 – rok nowych inicjatyw!

Dzięki współpracy całego zespołu w roku 2023 udało się powołać do życia wiele nowych koncepcji, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach. Rok 2023 był zdecydowanie rokiem nowych inicjatyw!  Bardzo cenimy sobie doświadczenie, które zdobywamy z każdym rokiem...

czytaj dalej
Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej