Zapraszamy do KONKURSU
uczniów klas IV-VIII

KONIECZNIE zaangażujcie swoich Dziadków, Babcie bądź osoby starsze z lokalnej społeczności (warunek udziału)
DO WYGRANIA m.in. 4x CZYTNIK PINDLE PAPERWHITE 4

REGULAMIN   KARTA ZGŁOSZENIA

4 TEMATY (można startować w każdym z nich!)

Dokumentację i opis działań prześlijcie do nas do 22 grudnia 2020 r.

Przez cały czas służymy Wam wsparciem merytorycznym, jeśli macie jakiekolwiek pytania, potrzebujecie dodatkowej wiedzy, kontaktujcie się z nami.

Spośród nadesłanych do każdego tematu realizacji, wyłonione zostaną 3 – ocenione jako działania najbardziej kreatywne, skuteczne, angażujące.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe!

1. WODA

Zaangażujcie swoich Dziadków, Babcie, bądź osoby starsze z lokalnej społeczności i wspólnie wprowadźcie w swoje życie/życie lokalnej społeczności system retencji wody lub system oszczędzania wody. Udokumentujcie swoje działania, pomysły, rozwiązania w formie zdjęć lub filmu video. Przeczytaj artykuł.

2. GDZIE LĄDUJĄ MOJE ŚMIECI?

Zaangażujcie swoich Dziadków, Babcie, bądź osoby starsze z lokalnej społeczności i wspólnie z nimi dajcie drugie życie odpadom według hasła “Upcykling”. Możecie również zrobić jakieś działanie w duchu “Zero Waste”. Poszukajcie, podumajcie i udokumentujcie swoje działania, pomysły, rozwiązania w formie zdjęć lub filmu video. Przeczytaj atykuł.

3. ŻYWNOŚĆ

Zaangażujcie swoich Dziadków, Babcie, bądź osoby starsze z lokalnej społeczności i zróbcie z nimi wywiad lub reportaż na temat tego, jak kiedyś wyglądało zaopatrzenie w owoce i warzywa w sklepach i co robiono, aby poza sezonem można było z nich korzystać. Udokumentujcie swoje działania, pomysły, rozwiązania w formie zdjęć z opisem lub filmu video. Przeczytaj artykuł. 

4. ODPOWIEDZIALNA KONSUMPCJA

Zaangażujcie swoich Dziadków, Babcie, bądź osoby starsze z lokalnej społeczności i wspólnie z nimi wymyślcie, co można zrobić, aby nasza konsumpcja była bardziej odpowiedzialna. Poszukajcie, podumajcie i udokumentujcie swoje działania, pomysły, rozwiązania w formie zdjęć lub filmu video. Przeczytaj artykuł.

 

REGULAMIN   KARTA ZGŁOSZENIA

 

Dokumentację i opis działań prześlijcie do nas do 22 grudnia 2020 r.

 

Informacje i zgłoszenia konkursowe:

mzielinska@aerisfuturo.pl | tel.: 609 194 029 lub 502 295 489

 

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”