Efektem współpracy z siecią Auchan oraz Fundacją Donateo jest 8400 drzew, które posadzimy wiosną

11 grudnia 2023 | Nowości

Dzięki zaangażowaniu klientek i klientów sieci Auchan, którzy robiąc zakupy, wsparli nasz projekt “Czas na las”, będziemy mogli posadzić 8400 drzew!

Od 2 października do 26 listopada 2023 r. w sklepach Auchan można było symbolicznie posadzić drzewo, przekazując mikrodatek na rzecz naszej Fundacji. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczymy na sadzenie rodzimych gatunków drzew w 8 wybranych gminach na terenie całego kraju.

Różnorodność biologiczna to zróżnicowanie wszystkich żywych organizmów występujących na Ziemi w ekosystemach lądowych, morskich i słodkowodnych oraz w zespołach ekologicznych, których są częścią. 

Utrzymanie różnorodności biologicznej jest kluczowe nie tylko dla przetrwania ekosystemów oraz zrównoważonego rozwoju naszej planety, ale także dla dobrobytu ludzkości. Im większa różnorodność gatunków, tym większa jest odporność ekosystemów na zakłócenia i zmiany środowiskowe, co ma ogromne znaczenie w dobie kryzysu klimatycznego.

Drzewa stanowią fundament zielonej infrastruktury i niezależnie od miejsca nasadzenia, mają potencjał inicjowania powstawania bioróżnorodnych ekosystemów.

Sadząc rodzime gatunki drzew, nie tylko wspieramy bioróżnorodność, ale jednocześnie ograniczamy ekspansję obcych gatunków inwazyjnych, które już dawno wymknęły się spod naszej kontroli. Drzewa ufundowane dzięki wsparciu klientek i klientów sklepów sieci Auchan zostaną posadzone w 8 wybranych gminach wiosną 2024 r. Skład gatunkowy zostanie dobrany adekwatnie do warunków wybranego siedliska. Sadzonki trafią do gmin, które nie mają możliwości samodzielnego sfinansowania takich nasadzeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli projekt “Czas na las” i przekazali mikrodatek na rzecz naszej inicjatywy! Dziękujemy także partnerom, czyli Fundacji Donateo oraz sieci sklepów Auchan, bez których akcja nie mogłaby zaistnieć.  

Już teraz równie serdecznie zapraszamy na wspólne sadzenie wiosną 2024 r.!

Najnowsze artykuły

2023 – rok nowych inicjatyw!

2023 – rok nowych inicjatyw!

Dzięki współpracy całego zespołu w roku 2023 udało się powołać do życia wiele nowych koncepcji, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach. Rok 2023 był zdecydowanie rokiem nowych inicjatyw!  Bardzo cenimy sobie doświadczenie, które zdobywamy z każdym rokiem...

czytaj dalej
Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

Zapraszamy na IV Festiwalu Czango w Polsce

W dniach 5 października w Gdańsku oraz od 6 do 8 października w Toruniu, odbędzie się IV Festiwal Czango w Polsce. To wyjątkowe święto kultury tradycyjnej Węgier, Polski i Ukrainy, które ożywia tradycje, buduje relacje i tworzy przyjaźnie pomiędzy miłośnikami kultury...

czytaj dalej
Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na potańcówkę czango w Krakowie

Zapraszamy na kolejny taneczny wieczór z muzyką czango. Jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłeś tańców Czangów – nie obawiaj się do nas dołączyć! W piątek 18 sierpnia od 19:00 w Krakowie, Świętego Krzyża 11/1 odbędzie się potańcówka z muzyką na żywo.  Czangowie to lud...

czytaj dalej