napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Zielona Energia Zmiany Społecznej
Proekologiczna działalność przedsiębiorstw przestaje być modą, a staje się jedną z wytycznych działalności. Podnoszenie efektywności, zmniejszanie zużycia energii i innych zasobów to standard, który zapewnia konkurencyjność, generuje korzyści finansowe i istotnie wpływa na wizerunek firmy. Wielu przedsiębiorców tego typu działalność traktuje bardzo poważnie i stara się odpowiadać nią na pogłębiające się kryzysy. Jednym z takich wyzwań są niewątpliwie zmiany klimatu, mające olbrzymie skutki nie tyko środowiskowe, ale również społeczne i gospodarcze.
Serdecznie zapraszamy na konferencję prezentującą markę Social Carbon Offset stworzoną przez ekspertów konsorcjum, którego jesteśmy liderem. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w Warszawie.
Konferencja "Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka - Startup - Przemysł" odbyła się 30 i 31 maja na Krakowskiej AGH,  w ramach finału projektu Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2016.
Social Carbon Offset to innowacyjny model wsparcia instytucji prospołecznych poprzez wykorzystanie offsetu emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2 , w formie inwestycji w zieloną energię. 
Między innymi o fundacji Aeris Futuro i opracowanym przez nas narzędziu Social Carbon Offset: Czemu instalacje odnawialnych źródeł energii wciąż są traktowane jako ekstrawagancja bogatych? Przecież to technologie, w których wykorzystuje się darmowe „paliwo", a więc rozwiązanie dla najuboższych!
Fundacja Aeris Futuro pracuje nad narzędziem Social Carbon Offset, dzięki któremu firmy mogą obliczyć swój ślad węglowy i dokonać jego rekompensaty. O korzyściach ze stosowania tego modelu offsetowania- Wojciech Stępniewski, koordynator projektu "Zielona energia zmiany społecznej".
Nadkonsumpcja dóbr i rabunkowa eksploatacja zasobów naturalnych to zjawiska, których konsekwencją są niebezpieczne zmiany klimatyczne. Zmiany te mają swoje odbicie w perturbacjach politycznych, konfliktach w „zapalnych" regionach, katastrofach humanitarnych. Jaka może być zatem recepta na poprawę sytuacji? Według Fundacji Aeris Futuro nadzieją są innowacyjne rozwiązania ekologiczno-społecznych głównych sprawców, czyli przedsiębiorstw.
W ramach fazy badawczej projektu "Zielona energia zmiany społecznej", opracowano szereg artykułów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ to projekt mający na celu opracowanie innowacyjnego modelu wspierającego instytucje prospołeczne poprzez wykorzystanie offsetowania emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2, np. w formie inwestycji w zieloną energię. Jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Programu Innowacje Społeczne.
Czy Twoja organizacja posiada własny budynek? Może posiadacie lokal w dzierżawie na długi okres czasu? Czy rozważacie możliwości zmniejszenia kosztów prowadzenia Waszej działalności? Czy interesujecie się możliwością instalacji odnawialnych źródeł energii w Waszych organizacjach? Jeśli odpowiedź brzmi TAK to powinien zainteresować Was projekt Fundacji Aeris Futuro pt. ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ. 
ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ to projekt którego efektem będzie innowacyjny Kalkulator CO2,zgodny z normą ISO 14067, dzięki któremu firmy będą miały możliwość zidentyfikowania obszarów największej emisji CO2 (tzw. śladu klimatycznego), znalezienia sposobów na jej ograniczenie lub zrekompensowanie dzięki inwestycjom w instytucjach prospołecznych zgodnie z autorską zasadą 4xO (Odkryj, Oszacuj, Ogranicz, Oddziałuj). Działania takie są zgodne z założeniami koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wdrażanej przez coraz większą liczbę podmiotów jak i z nowymi działaniami Komisji Europejskiej dotyczącej pomiaru efektywności środowiskowej produktów i organizacji. 
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
telefon: 726 546 000, e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków

REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803
Możesz pomóc: PKO BP 92 1440 1127 0000 0000 0474 5396

engine solidside