napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Czas na Las
CZAS NA LAS to inicjatywa pomocy tym wszystkim, którzy nie mają możliwości lub nie widzą potrzeby zmiany sposobu działania swojej firmy, instytucji lub swojego stylu życia, ale chcieliby zrekompensować swój szkodliwy wpływ na środowisko.
Pragniemy, aby projekt CZAS NA LAS stanowił pierwszy krok - najtrudniejszy i niezbędny do zaangażowania biznesu, władz, instytucji i pojedynczych osób na rzecz oceny własnej emisji CO2, a w konsekwencji do jej redukcji czyli zmiany sposobów działalności, własnych nawyków i zachowań.
Z okazji Dnia Ziemi Fundacja Aeris Futuro wraz z pracownikami firmy UPS w sobotę 23 kwietnia wspólnie stworzyła ogród pracowniczy w Dobrej k/Strykowa.
Program CZAS NA LAS, czyli pionierski w Polsce projekt offsetu leśnego, z którego wyrosła Fundacja Aeris Futuro świętuje dzisiaj swoje dziesięciolecie! Przy współpracy z organizacjami z różnych sektorów posadziliśmy łącznie ponad 1300000 drzewek.
Mapa nasadzeń drzew przeprowadzonych w ramach różnych projektów, w tym projektu Czas na Las.
Map of planted trees carried out within the framework of various projects, including the project's Time of Forest.  
Zestawienie nasadzeń w ramach projektu Czas na Las w 2011 roku. 
Fundacja Yves Rocher wraz z Fundacją AERIS FUTURO rozpoczęła nowy projekt nasadzeń na terenie Nadleśnictwa Rybnik w województwie śląskim. Tym razem nasadzenia będą prowadzone na terenach zniszczonych przez pobliskie kopalnie.
26 maja 2011
Zapoznaj się z utworzonym przez naszą Fundację praktycznym poradnikiem, jak skutecznie zadrzewiać otoczenie.
Program dotacyjny wspiera finansowo i merytorycznie (pomoc szkoleniowa, doradcza i informacyjna) inicjatywy na rzecz zazieleniania (zalesienia, zadrzewienia) przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i społeczności lokalne. 
W ramach Projektu EKO TAURON zakończono kolejne nasadzenia. Posadzono 96.470 szt. sadzonek oraz 300 drzew w celu neutralizacji CO2. Przeprowadzono pięć akcji na obszarze województw małopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Obsadzono tereny w Nadleśnictwie Wałbrzych, Nadleśnictwie Świdnica (tereny Natura 2000 i pasma Gór Sowich) oraz w Karkonoskim i Babiogórskim Parku Narodowym, a także Górkę Środulę w mieście Sosnowiec.
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
telefon: 726 546 000, e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków

REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803
Możesz pomóc: PKO BP 92 1440 1127 0000 0000 0474 5396

engine solidside